300 دوچرخه به برندگان پویش کتابخوانی اهدا می شود

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل ازخبرنگار فرهنگی پانا، ظهر امروز نشست رسانه‌ای آغاز نخستین پویش کتابخوانی تابستانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور محمود صلاحی رئیس این سازمان پیش از ظهر امروز در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

صلاحی  در بخشی از این نشست با اشاره به برنامه‌های متنوع سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در تابستان ،گفت: امسال برنامه‌های متنوع‌تری نسبت به گذشته داریم و سعی داریم فشارهای زندگی شهرنشینی را بر شهروندان به خصوص کودکان و نوجوانان کاهش دهیم به نظر ما هر قدر این فشارها کاهش پیدا کند، این نسل در آینده شکوفاتر می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به این مطلب که اولویت ما در برنامه های سازمان فرهنگی نوجوانان و جوانان است؛ اظهار کرد: امسال هدف ما این است که هیچ گروهی از جامعه بی‌برنامه نماند و اولویت ما با نوجوانان و جوانان است سعی شده برنامه‌ها به قدر متنوع باشد که افراد قدرت انتخاب بالایی داشته باشند. البته در تمام برنامه‌ها محور کتاب است و سعی می‌شود اگر حتی برنامه تئاتر اجرا می‌کنیم، با محوریت کتابخوانی به آن بپردازیم.

وی در بخش دیگری از این نشست به پویش کتابخوانی اشاره کردو افزود: در این طرح بزرگ‌ترهای فامیل چند نوجوان را عضو پویش می‌کنند و عکس آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند و آنها نیز همان کار را برای دوستان خود انجام می‌دهند،‌ افرادی که به این پویش می‌پیوندند اگر تا پایان تابستان 6 کتاب بخوانند و آن را خلاصه‌نویسی کنند و خلاصه آن را به کتابخانه‌های سازمان تحویل دهند، در قرعه‌کشی پایانی شرکت داده خواهند شد تا برنده جوایز نهایی که دوچرخه است، باشند.

صلاحی در ادامه با اشاره به این مطلب که 300 دوچرخه به برندگان پویش کتابخوانی می دهیم ؛ گفت: برای این پویش 300 دوچرخه در نظر گرفته خواهد شد که به برگزیدگان نهایی اهدا می‌شود،‌همچنین نام و نشان کلیه شرکت‌کنندگان در این پویش در کتابی چاپ خواهد شد و به همه شرکت‌کنندگان یک نسخه اهدا می‌شود

وی در ادامه پیشنهادی به مدیران ادارات و بانک‌ها ارائه داد و گفت: به تمام بانک‌ها و ادارات کشور پیشنهاد می‌کنم که در شعبات خود قفسه کتاب قرار دهند تا مردم در فرصتی که منتظر هستند تا کارهایشان انجام شود بتوانند از کتاب‌های موجود در بانک استفاده کنند البته در کلیه فضاهای عمومی این اتفاق باید رقم بخورد تا مردم از فرصت‌ها استفاده مطالعاتی کنند. باید کاری کنیم که مطالعه متن زندگی مردم شود و فراموش نکنیم که جامعه با مطالعه به پیشرفت و فرزانگی دست پیدا می‌کند.

صلاحی به داوری این آثار اشاره کردو گفت: متن‌های خلاصه شده داوری خواهد شد و اینطور نیست که از متن‌های موجود در فضای مجازی استفاده شود و کسی متوجه آنها نشود البته همین که یک نوجوان متنی را بخواند و آن را کپی کند نیز یک اتفاق خوب است اما این اطمینان را می‌دهیم که خلاصه‌های ارسال شده داوری می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه علاقه بسیاری به کتاب خواندن دارد ؛ افزود: به خاطر مشغله کاری کمتر فرصت مطالعه دست می‌دهد اما سعی می‌کنم روزی یک ساعت مطالعه داشته باشم. ممکن است بپرسید هم اکنون مشغول مطالعه چه کتابی هستید که باید بگویم در حال خواندن کتاب «دکترین شوک»‌ هستم. این کتاب را آقای مهندس علی‌عسگری رئیس سازمان صدا و سیما به من معرفی کرد و من وقتی کتاب را دیدم 30 نسخه از آن خریداری کردم و به دیگران هدیه دادم و یک نسخه را نیز خودم می‌خوانم

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پایان این نشست درباره مرکز شماره 28 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فرهنگسرای اشراق که توسط سازمان تعطیل شده،‌گفت: حدود 25 سال پیش کانون آنجا را از شهرداری اجاره می‌کند در حالی که در طول این سال‌ها رقمی بابت اجاره دریافت نشده بود. در دوران مدیریت آقای خوراکیان مدت اجاره آنها تمام می‌شود که این مدت یکسال تمدید می‌شود تا محلی برای این مرکز پیش‌بینی شود اما در آن یکسال اتفاقی نمی‌افتد.

وی افزود: یکسال دیگر نیز بر آن مدت پیشین اضافه می‌شود و در نهایت فرهنگسرای اشراق از طریق مراجع قانونی اقدامی برای بازپس‌گیری آن محل انجام می‌دهد و محلی را که بیش از 20 سال رایگان در اختیار داشته بازپس‌ می‌گیرد و خب این نکته نیز امنیت دارد که در کنار فرهنگسراها کار فرهنگی دیگری انجام دادن جالب نیست و ما برای آن محل برنامه‌ریزی‌هایی داریم.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.