​برگزاری سی و چهارمین دوره جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور در نیشابور

0
به گزارش «فارسی مچ»؛دبیر بخش ادبی سی‌و چهارمین جشنواره‌های فرهنگی هنری دانش‌آموزان در گفت‌وگو  اظهار کرد: این جشنواره‌ها چندین سال است که از سوی وزارت آموزش و پرورش در رشته‌های مختلف شعر، سرود، داستان و هنرهای تجسمی برگزار می‌شود. امسال برای نخستین‌بار بخش نقد ادبی به این جشنواره اضافه شده است.

محمد گودرزی دهریزی در این‌باره توضیح داد: با توجه به این‌که دانش‌آموزان در مدارس عادت کرده‌اند که یک سری خوراک مشخص را ببلعند و سپس آن‌ها را پس دهند و کمتر به زوایای مختلف یک متن یا موضوعات مختلف نگاه می‌کنند؛ می‌خواستیم با اضافه کردن بخش نقد ادبی به جشنواره، نوعی تفکر انتقادی در نوجوانان ایجاد و آن‌ها را تشویق کنیم تا هم مطالعات غیردرسی داشته باشند و هم از زوایای مختلف به موضوعات، مطالب و کتاب‌های مختلف بنگرند و درباره آن به بحث و گفت‌وگو بپردازند.

وی افزود: بر این اساس، فراخوان مسابقات نقد ادبی برای دانش‌آموزان دبیرستانی را مهرماه 1394 منتشر کردیم و در مجموع از سراسر کشور 50 اثر به‌دست ما رسید که در مرحله نخست داوری از سوی کارشناسان و داوران مربوطه 14 اثر از نوجوانان پسر و 14 اثر از نوجوانان دختر به‌عنوان برگزیده انتخاب شده که به مرحله نهایی و داوری حضوری راه یافته‌اند.

به گفته دبیر بخش ادبی این مسابقات، آیین افتتاحیه سی‌و چهارمین دوره جشنواره‌های فرهنگی هنری دانش‌آموزان پسر ساعت 8 تا 9 و 30 دقیقه صبح پنج‌شنبه(21 مردادماه 1395) و برای دختران ساعت 8 تا 9 و 30 دقیقه صبح دو‌شنبه(25 مردادماه 1395) و آیین اختتامیه این جشنواره صبح یکشنبه (24 مردادماه 1395) برای پسران و صبح جمعه‌ (29 مردادماه 1395) برای دختران در اردوگاه شهید رجایی نیشابور برگزار می‌شود.

گودرزی دهریزی، همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی مانند اصول نقدنویسی، شیوه‌های نقدنویسی و رویکردهای نقدادبی در نخستین و دومین روز این جشنواره و سفر به مشهد مقدس را از دیگر برنامه‌هایی برشمرد که نوجوانان می‌توانند در این مدت از آن‌ها بهره‌مند شوند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.