مسابقه کتابخوانی سبک زندگی رضوی به همت کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع) شهرستان تیران و مساعدت اداره کل کتابخانه های مساجد کشور به مناسبت دهه کرامت برگزار می شود.

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل ازعلیرضا رادمان، مسئول کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد سبزوار در گفت‌وگو با (ایکنا) از خراسان رضوی، با ابراز اینکه سومین دوره جشنواره چهل چراغ ۳ با موضوع ۴۰ حدیث رضوی برگزار می‌شود، عنوان کرد: موضوع احادیث مسابقه امسال برگرفته از سبک زندگی اسلامی، آئین شهروندی و اصول اعتقادی است.
رادمان با بیان اینکه با برگزاری این مسابقه در دو سال گذشته، بیش از هشت هزار نفر در سطح شهرستان سبزوار و روستاهای اطراف حافظ احادیث رضوی شدند، اظهار کرد: این جشنواره، یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های معنوی و عمومی کشور است که شرکت در آن نیازی به تخصص خاصی ندارند و مخاطبان در تمامی مقاطع سنی می‌توانند در آن شرکت کنند.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام این مسابقه از دهه کرامت آغاز شده و تا دهه آخر صفر، زمان شهادت حضرت امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: زمان برگزاری آزمون در هفته وحدت و اختتامیه این جشنواره، دهه فجر در سبزوار برگزار خواهد شد.
نویسنده کتاب چهل حدیث رضوی اضافه کرد: پیش بینی می‌کنیم برای امسال ششهزار شرکت کننده داشته باشیم که به همین منظور شش هزار جلد کتاب چاپ شده و به صورت رایگان در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به تهیه فایل دیجیتال این کتاب ابراز کرد: نسخه صوتی و تصویری این ۴۰ حدیث رضوی نیز آماده شده است که به زودی اطلاع‌رسانی شده و از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های فرهنگی توزیع خواهد شد.
مسئول کانون‌های فرهنگی هنری سبزوار با ابراز اینکه تمام هزینه‌های این مسابقه فرهنگی و دینی از طریق مردم و کمک بعضی ادارات تأمین می‌شود، بیان کرد: دوره گذشته این مسابقه به غیر از سبزوار در ۵۹ روستای شهرستان و به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.
وی علت نامگذاری چهل چراغ را تعیین ۴۰ حدیث رضوی رضوی بیان کردند و گفت: انسانی که چراغ داشته باشد، می‌تواند در تاریکی به راه درست برود و از خطا و لغزش پیشگیری کند ولی بدون بهره بردن از چراغ امکان لغزش و خطا در تاریکی و ظلمات وجود دارد.
رادمان بیان کرد: احادیث ائمه اطهار(س) چراغ راه هدایت انسان‌ها هستند و در این زمان که تهاجم فرهنگی دشمن بسیاری را به بیراهه کشانده بهره بردن و استفاده از احادیث ائمه اطهار(س) برای تعیین راه درست، یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.