مسابقات ملی قرآن «بیان» در اصفهان آغاز شد

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل ازگزارش راسخون، غلامرضا شاه‌میوه، قاری و داور بین‌المللی مسابقات قرآن کریم، امروز ۲۱ مردادماه در افتاحییه مسابقات ملی بیان در اصفهان، اظهارکرد: در این دوره از مسابقات که در سه رده سنی برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان در رشته‌های قرائت تطبیقی، اذان، ترتیل و قرائت تقلیدی به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های این مسابقات این است که براساس ارسال آثار، مسابقات را پایه‌گذاری کرده‌ایم و از بین بیش از ۱۵۰۰ اثر،  تعدادی انتخاب شده‌اندکه مبنای برای انتخاب آن‌ها  کیفیت بوده است، لذا براین مبنا ممکن است از یک استان هیچ شرکت کننده‌ایی نداشته باشیم و از یک استان هم ممکن است، حتی ۹ نفر شرکت کننده وجود داشته باشد و این بستگی به استان‌ها داشته که چقدر در این زمینه فعال بوده‌اند.

شاه میوه در ادامه با اشاره به جایگاه اصفهان و اینکه در این شهر مدیران قرآنی وجود دارند، گفت: از این ظرفیت‌ها باید استفاده کنیم و این قبیل مسابقات را تداوم بخشیم و حتی اگر بتوانیم مجوزهای لازم را به دست بیاوریم تا مسابقات بین‌المللی را در این رده سنی در اصفهان برنامه‌ریزی و اجرا کنیم و همان‌طور که اصفهان میزبان جشنواره فیلم کودک و نوجوان است، بتوانیم در هر سال یک پایگاه قرآنی برای نوجوانان در سطح بین‌المللی در این شهر داشته باشیم.

وی افزود: این دوره از مسابقات باهدف پشتیبانی برای آینده قرائت و حفظ قرآن در کشور تاسیس شد، گرچه ما امسال رشته حفظ نداشته‌ایم ولی انتظار داریم  برای سال بعد این رشته را بتوانیم اضافه کنیم.

همچنین مدیرعامل موسسه بینه نیز گفت: در برگزاری این مسابقات هدف این بود که از ظرفیت‎ها واستعدادهای قرآنی نوجوانان استفاده شود و امیدواریم این حرکت استمرار داشته باشد که با برنامه‌ریزی هدفمند بتوانیم در این زمینه‌ها و عرصه‌های دیگر قدم برداریم.

مرتضی بشیری اظهارکرد: این مسابقات در سه گروه سنی زیر۱۳ سال، ۱۳تا ۱۶ سال و ۱۶ تا۱۸ سال برگزار می‌شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.