مسابقات قرآن اوقاف آذربایجان غربی از ۲۷ مرداد ماه آغاز می‌شود

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت ظهر امروز در جمع خبرنگاران آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجه به وجود 8 هزار بقعه در ایران، این کشور در ارادت و علاقه به اهل بیت (ع) از دیگر کشورهای همسایه و مسلمان متمایز است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی نقش و توسعه بقاع متبرکه را در مقابله با تهاجم فرهنگی مؤثر خواند و افزود: در آذربایجان غربی 13 امامزاده شاخص و 32 بقعه متبرکه و امامزاده به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: آذربایجان غربی در بیست و هشتیمن دوره مسابقات قرآن کریم، نخستین استان از نظر کمی و کیفی در کشور شناخته شد و امسال نیز در صدد هستیم با تلاش مسئولان این رتبه را حفظ شود.

جوانبخت هدف اصلی از برگزاری مسابقات قرآن را انس با کتاب آسمانی قرآن کریم خواند و افزود: بنا بر تصمیم سازمان اوقاف، آذربایجان غربی در سال 96 میزبان مسابقات قرآن کشوری می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: مسابقات استانی قرآن کریم از 27 مرداد ماه در 14 شهرستان آذربایجان غربی آغاز شده و 30 مرداد ماه با معرفی برگزیدگان خاتمه می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: 8 هزار نفر در مرحله استانی مسابقات قرآن کریم ثبت نام کرده بودند که در نهایت، این دوره از مسابقات با حضور 252 نفر از آقایان و بانوان که 30 درصد آنها حافظان قرآن کریم هستند برگزار می‌شود.

جوانبخت برگزاری مرحله کشوری این دوره از مسابقات را 25 مهر تا 7 آبان عنوان کرد و افزود: با توجه به حساست داوری مسابقات قرآن کریم، کمیته فنی این مسابقات از سوی ستاد برگزاری مسابقه سازمان اوقاف انتخاب شده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی از راه‌اندازی مرکز تخصصی حفظ قرآن کریم در مسجد نرجس خاتون خبر داد و بیان کرد: میزبان همایش روز امامزادگان در ارومیه، امامزاده محمد ابراهیم، در سلماس امامزاده برگشاد، در خوی امامزاده سید بهلول، در میاندوآب امامزاده تاج الدین و در نقده امامزاده نظام آباد است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.