فراخوان جشنواره استانی شعر «مهستان» منتشر شد

0
سومین جشنواره استانی شعر «مهستان» در بخش‌های کلاسیک، سپید و موضوعی، نیمه دوم آذرماه ماه سال جاری در دیلم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛به نقل از گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کوروش خواجوی مسوول انجمن شعر و ادب شهرستان دیلم در گفتگو با سیرنگ در این خصوص بیان داشت: سومین جشنواره استانی شعر «مهستان» در بخش‌های کلاسیک (آزاد)، سپید (آزاد) و موضوعی (نماز، شعار سال، آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ، دفاع مقدس، مدافعان حرم) برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه اغلب جشنواره‌های شعر در استان موضوع محور هستند، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، بالندگی گونه‌های شعرِ امروز و ارزیابی شعر معیار با به چالش کشیدن شعر ِآزاد و گونه‌های مختلف شعر در یک رقابت آزاد و فنی است.

مسئول انجمن شعر و ادب شهرستان دیلم افزود: یک رقابت آزاد می‌تواند موجب ارتقای سطح شعر معیار شود و انتخاب موضوع آزاد تأکید بر بررسی کیفی آثار است و در کنار آن بخشی نیز برای داوری اشعار موضوعی در نظر گرفته شده است.

خواجوی با بیان اینکه هر هنرمند شاعر می‌تواند حداکثر پنج اثر را دبیرخانه جشنواره اثر ارسال کند، گفت: محدودیتی در خصوص سبک‌های مختلف شعری و موضوع اشعار وجود ندارد و کلیه‌ی اشعار ارسالی باید در قالب یک فایل word تهیه و با مراجعه به وب سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم (deylam.farhang.gov.ir) در قسمت مربوطه بارگذاری شود.

دبیر جشنواره استانی شعر «مهستان» با تأکید بر اینکه جشنواره دارای رده سنی خاصی نیست، افزود: درج مشخصات شاعر (نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر، کد ملی، محل تولد، شماره همراه، آدرس پست الکترونیک -ایمیل- و آدرس پستی) در انتهای اثر الزامی است و در ابتدای هر اثر، در صورت امکان نامی برای شعر در نظر گرفته شود.

خواجوی بیان داشت: ارسال عکس پرسنلی (با نام هنرمند) از دیگر شرایط ارسال اثر است.

مسئول انجمن شعر و ادب شهرستان دیلم با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره در داوری و انتخاب آثار محدودیتی نخواهد داشت، تصریح کرد: ارسال اثر به معنای اعلام مالکیت شعر بوده و دبیرخانه مجاز به انتشار آثار دریافتی در کتاب یا نشریات است.

وی در پایان یادآور شد: آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره «مهستان» پانزدهم آبان و داوری آثار تا پایان آذرماه انجام شده و جشنواره نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.