سی و نهمین دوره مسابقات قرآن استان بوشهر در ۱۱ رشته برگزار می شود

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان امور قرآنی استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان در حوزه علوم قرآنی در کشور دارای جایگاه ویژه و برتر است اظهار داشت: در استان بوشهر قاریان و حافظان بین‌المللی فعال هستند به گونه‌ای که نام استان بوشهر در این عرصه پرآوازه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در بوشهر خاطرنشان کرد:  این مسابقه با حضور 200 شرکت‌کننده شامل 110 شرکت‌کننده برادر و 90 شرکت‌کننده خواهر هم‌استانی برگزار می‌شود.

محمدیان با بیان اینکه این مسابقه در 11 رشته برگزار می‌شود افزود: مسابقه قرآن کریم در استان بوشهر در رشته‌های اذان، دعاخوانی، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، ابتهال، مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی حفظ 5 جزء، 10 جزء، 15 جزء و حفظ کل قرآن کریم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها یک‌ روزه است گفت: مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در بوشهر پنجشنبه 21 مرداد در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از اعزام 14 برگزیده استانی در سال گذشته به رقابت‌های کشوری خبر داد و گفت: امیدواریم امسال برگزیدگان بیشتری به مسابقات کشوری اعزام شوند.

وی با بیان اینکه از هر رشته قرآنی یک نفر به مرحله کشوری این مسابقات راه پیدا می‌کنند تصریح کرد: امسال سهم منتخبان استان در رشته قرائت تحقیق دو نفر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور داوران کشوری و استانی در دو بخش خانم‌ها و آقایان برگزار می‌شود گفت: تعداد 10 داور استانی، 4 داور کشوری و 2 ناظر اوقاف مرکز «صوت، لحن، تجوید، حسن حفظ، وقف و ابتدا» این دوره از مسابقات قرآن را داوری می‌کنند.

محمدیان با اشاره به اعزام زائران از محل موقوفات به مشهد مقدس خبر داد و افزود: اعزام زائران از محل موقوفات به مشهد مقدس از دیگر برنامه‌های دهه کرامت است که در همین زمینه پارسال 120 زائر اولی به مشهد اعزام شدند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.