جشنواره شعر فجر در مشهد برگزار می‌شود

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید عباس صالحی عصر امروز در نشست مشترک انجمن‌های فرهنگی هنری خراسان رضوی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانداری این استان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون 700 میلیارد تومان کتاب از ناشران استانی خریداری‌شده اظهار داشت: خراسان رضوی ازجمله استان‌های پیشرو در بخش اقبال عمومی مردم از خرید کتاب در طرح تابستانه خرید این محصول فرهنگی در تابستان امسال بوده است.

وی از برگزاری جشنواره شعر فجر هم‌زمان با هفته نخست رویداد مشهد 2017 خبر داد و گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره هم‌زمان با هفته نخست اسفند امسال برگزار می‌شود که در همه بخش‌های آن دعوت از مفاخر فرهنگی ملی و استانی همراه با مهمانان خارجی ویژه بخش بین‌المللی صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه عملیاتی شدن دو طرح‌ عیدانه و تابستانه کتاب به مطالعه آن کمک می‌کند بیان کرد: خوشبختانه نیشابور پس‌ازاینکه به‌عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد، فعالیت‌های خوبی در این عرصه رخ داد.

صالحی با اشاره به تمرکززدایی سامانه چاپ کشور که در ابتدا به‌صورت پایلوت از استان البرز آغازشده است اضافه کرد: این طرح تا پایان امسال در همه نقاط کشور گسترش پیدا می‌کند و پیگیری امور فعالان حوزه نشر دیگر در تهران نیازی نیست.

وی مشهد را پایگاه شعر کشور برشمرد و گفت: ادبیات در خراسان‌ رضوی را می‌توان بنیان ادبیات ایران و جهان عنوان کرد اما متأسفانه در چند سال اخیر، جایگاه ادبیات در استان ما مورد غفلت واقع‌شده است.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.