جشنواره اقوام ایرانی هفته نخست بهمن ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود

0

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: جشنواره ملی اقوام ایرانی با تأخیر چند ماهه در هفته نخست بهمن ماه امسال در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، ابراهیم ‌رحیمی‌زنگنه در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه این برگزاری این جشنواره به دلیل استقبال و افزودن بخش بین‌الملل به تعویق افتاد، اظهار داشت: علاقه‌مندان تا پایان آذر ماه برای ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره فرصت دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه استان کرمانشاه تنها استان برگزارکننده این جشنواره در کشور است، عنوان کرد: جشنواره برنامه‌ریزی شده برای سنندج توسط حوزه اجتماعی وزارت کشور و حضور گروههای منتخب و در استان کرمانشاه به شکل سراسری برگزار می‌شود.

رحیمی‌زنگنه با بیان اینکه تاکنون 220 اثر در حوزه موسیقی و تئاتر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، گفت: علاوه بر بخش مسابقه این جشنواره گروههای مطرح کشوری در این جشنواره به اجرا می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه امسال علاوه بر برنامه‌های معمولی فرهنگی در هر شهرستان یک برنامه استانی فرهنگی هنری برگزار می‌شود، اظهار داشت: جشنواره منطقه‌ای مرصاد در اسلام‌آباد غرب، جشنواره موسیقی سنتی در دالاهو، جشنواره شعر و داستان در گیلان‌غرب، جشنواره هنرهای تجسمی در روانسر، سوگواره هوره و مور در هرسین و جشنواره ذکر و ذاکرین در پاوه برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه همایش ملی امام رضا(ع) در آیینه ادبیات پایداری20 مرداد ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود، عنوان کرد: 70 مقاله به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که بیشتر آن مربوط به استان کرمانشاه است و تعدادی از سخنرانان کشوری در آن حضور دارند.

رحیمی‌زنگنه از برگزاری کنگره آیت‌الله نجومی در استان خبر داد و گفت: برای برگزاری کنگره بزرگان و اندیشمندان کرمانشاهی برنامه‌ریزی اساسی انجام شده که برگزاری کنگره میرزاحسن کرمانشاهی به عنوان فیلسوف کرمانشاهی که مغفول مانده است در دستور کار قرار دارد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.