امسال جشنواره جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار می شود

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، مهدی قزلی در حاشیه مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی داستان رضوی (کبوتر حرم ) در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به همزمانی سالروز تولد جلال آل احمد با اربعین حسینی، از برگزاری جشنواره جایزه جلال آل احمد امسال در اواسط آذرماه خبر داد.

وی تصریح کرد: این جشنواره امسال با تاخیر ١٠ تا ١٢ روز احتمالا در سیزدهم آذرماه برگزار شود.

قزلی با اشاره به اینکه آثار منتشر شده در سال گذشته جمع آوری شده و کار بررسی این آثار نیز به زودی آغاز خواهد شد اظهارداشت:در جشنواره امسال بخش جنبی فارسی زبانان نیز خواهیم داشت.

 مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان  در بخش دیگر سخنان خود به برگزاری جشنواره ملی داستان رضوی (کبوتر حرم) در استان سمنان اشاره کردوافزود: این جشنواره از قدمت دارترین جشنواره های امام رضا (علیه السلام) است و از جشنواره های موفقی است که علاقه به داستان نویسی را به خصوص در استان سمنان افزایش داده است.

وی میزان علاقه به داستان نویسی در استان سمنان نسبت به جمعیت و پراگندگی آن خیلی بالا عنوان کردوافزود: این جشنواره بی اثر در فضای عمومی ادبی استان سمنان نبوده است.

قزلی با تاکید بر اینکه جشنواره ها نتوانسته اند تاثیر مهمی در ادبیات قرار دهند گفت: این امر نه تنها در جشنواره کبوتر حرم بلکه در جحائزه ادبی جلال نیز که برگزار می کنیم این مساله صادق است.

مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان  جشنواره ملی کبوتر حرم را از جشنواره های موفق جشنواره بین الملی امام رضا (علیه السلام) دانست و گفت: انتخاب سمنان که در مسیر مشهد مقدس واقع است و تمرکز بر روی موضوع خاص از لایل موفقیت این جشنواره است.

وی که از شرکت کنندگان دوره های قبلی این جشنواره به عنوان داستان نویس بوده و امام رضا (علیه السلام) بخش جدی از زندگی ایرانیان است خاطرنشان کرد: توجه به امام رضا (علیه السلام) و سیره آن حضرت غیر از مسایل اجتماعی نیست اما اگر کسی در این جشنواره گیر کند اشتباه کرده است.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان با بیان اینکه داستان نویس بازتاب دهنده آنچه که در اطرافش می گذرد است ادامه داد: یک نویسنده نباید تولید داستان خود را منوط به برنده شدن در جشنواره کند، بلکه جذابیت داستان برای مخاطب را باید مد نظر داشته باشد.

قزلی جشنواره داستان رضوی (کبوتر حرم) را جشنواره ای موفق در رسیدن به اهداف خود که همان ترویج فرهنگ رضوی است دانست و اظهار داشت: از طریق این جشنواره نویسندگان با هنر زیبا و امروزی نیز آشنا شده و می توانند فرهنگ و اعتقادات دینی را از این طریق بهتر در جامعه و به خصوص در بین جوانان و نوجوانان ترویج کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.