اختتامیه جشنواره سراسری شعر دوبیتی و رباعی رضوی در همدان برگزار شد

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از صبح الوند؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این مراسم اظهار کرد: خوشحالیم در چهاردهمین دوره از جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و در سومین دوره برگزاری جشنواره دوبیتی و رباعی رضوی،  میزبان شاعران دوبیتی سرای آستان رضوی هستیم.

فاضل عبادی افزود: این جشنواره در همدان سرافراز، شهر باباطاهر  عارف و سالک که دوبیتی هایش مشحون از عرفان و اتصال الهی است؛ برگزار شد.

وی در به ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره پرداخت و گفت: بعد از انتشار فراخوان در مهلت مقرر،  بیش از یک هزار و ١٠٠ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ادامه داد: از این تعداد، ٨ اثر به عنوان آثار برگزیده، ٩ اثر به عنوان آثار قابل تقدیر، ٥ اثر در بخش برگزیدگان استانی و یک اثر در بخش ویژه جشنواره انتخاب شدند.

رئیس خانه شعر و ادب استان همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه دو قالب دوبیتی و رباعی ویژه ادبیات فارسی هستند، ادامه داد: استفاده از این قالب‌ها نیازمند آگاهی و آشنایی با اندیشه و عرفان و ادبیات بوده و به همین دلیل است که در تاریخ هزار ساله شعر فارسی شمار این شعرها نسبت به سایر قالب‌ها اندک است.

سیاوش دیهیمی با بیان اینکه مجموعه آثار ارسال شده از نخستین سال برگزاری جشنواره آرشیو شده و باید از ارسال مجدد آنها خودداری شود، خاطرنشان کرد: از ارسال اشعاری که دو بیت هستند؛ اما در قالب دو بیتی و رباعی نمی‌گنجد باید خودداری کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید به بخش ویژه توجه ویژه مبذول شود، گفت: در اشعار این دوره بیان احساس و عواطف شاعران که دارای رگه‌های خلوص بود، برجسته است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.