آغاز مسابقات قرآن قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در مشهد

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، شانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بانوان شاغل، همسران و فرزندان کارکنان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) از امروز، ۲۵ مردادماه در مشهد آغاز شده و تا ۲۷ مردادماه ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، مرحله مقدماتی این مسابقات خردادماه سال جاری در تمامی گروه‌ها و یگان‌های پدافندی سراسر کشور برگزار شد.
در نهایت از این مرحله، ۲۰۹ نفر به عنوان منتخبان مناطق و یگان‌های پدافندی به مرحله سراسری مسابقات راه یافتند که از این تعداد، ۷۹ نفر متسابق آقا و ۱۳۰ نفر هم متسابق بانو هستند.
همچنین رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، صوت و لحن، اذان و تفسیر ویژه رده سنی بالای ۱۵ سال و زیر ۱۵ سال، مفاهیم، حفظ سه، پنج، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵ و حفظ کل قرآن از جمله رشته‌های این دوره از مسابقات به شمار می‌رود.
در این رقابت‌ها سعید طوسی در رشته صوت و لحن، مهدی خیرآبادی در رشته تجوید و محمدرضا شیبانی در رشته صحت‌ حفظ و وقف و ابتداء امر داوری را برعهده دارند.
علاوه براین، پس از مراسم افتتاحیه امروزصبح، ۲۵ مردادماه رقابت‌ها در رشته‌های تفسیر و مفاهیم به صورت کتبی و به تفکیک در بخش آقایان و بانوان برگزار شد.
همچنین در نوبت عصر امروز نیز از ساعت ۱۵ تا ۱۹ رقابت‌های مرتلان و قاریان پیگیری می‌شود که سه‌شنبه، ۲۶ مردادماه نیز رقابت رشته‌های مختلف حفظ قرآن در بخش آقایان و بانوان برگزار خواهد شد.
مراسم اختتامیه این مسابقات در رواق کوثر حرم مطهر رضوی، چهارشنبه، ۲۷ مردادماه با حضور مسئولان کشوری و لشکری، فرمانده و رئیس عقیدتی ـ سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) انجام می‌گیرد.
یادآور می‌شود، منتخبان این دوره از مسابقات که سه نفر اول هر رشته هستند به مسابقات سراسری ارتش که دهه دوم شهریورماه سال جاری به میزبانی سازمان عقیدتی ـ سیاسی آجا برگزار خواهد شد، راه می‌یابند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.