آغاز جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی در آذربایجان غربی

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، در جشنواره یک روزه شعر رضوی که تا امشب ادامه دارد، بیش از ٣٠ شاعر، شعرهای خود را در وصف حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) می‌سرایند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در آیین آغاز به کار این جشنواره گفت: ٢٤٢ اثر از شعرای داخلی و خارجی به دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری ارسال شده است.
حجت الاسلام محمدباقر کریمی افزود: از این تعداد ٢٢٢ اثر از شعرای داخلی و ٢٠ اثر از شعرای خارجی به دبیرخانه رسیده که مورد داوری قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: علاوه بر شعرایی از استان های مختلف کشور از جمله تهران، البرز، خراسان رضوی، فارس، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، شاعران ارزنده ای از کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق، آلمان و جمهوری خودمختار نخجوان در این دوره از جشنواره شرکت کرده اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه عکس رضوی، حضور استادان شعر اهل بیت(ع) و بهره مندی از اشعار آنها و همچنین شعر خوانی از جمله برنامه های این آیین فرهنگی و هنری است.
حجت الاسلام کریمی با اشاره به سابقه طولانی برگزاری این جشنواره در ارومیه گفت: همراهی مردم با برگزار کنندگان این جشنواره بسیار خوب بوده که امیدواریم امسال نیز شاهد حضور پرشور مردم در آن باشیم.
این جشنواره تا ساعت ٢٠ امروز ادامه دارد و آیین اختتامیه آن شامگاه امروز در ارومیه برگزار می شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.