آغاز به کار هفتمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از سید کریم موسوی، دبیر جشنواره شعر رضوی به زبان عربی، با بیان این مطلب در اهواز گفت: مراسم افتتاحیه هفتمین دوره این جشنواره امروز(20 مرداد) ساعت 19 در سالن اجتماعات سالن دانشکده نفت شهرستان کارون برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در این مراسم آیت الله محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و علیدادی فرماندار کارون به سخنرانی می پردازند و همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هم پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره را قرائت می کند.

وی با اشاره به اینکه همچنین تعدادی از برگزیدگان ایرانی و خارجی به قرائت شعرهای خود می پردازند، اضافه کرد: فردا صبح هم تعدادی از شاعرانی که اشعاری را به جشنواره ارسال کردند در صورت تمایل می توانند سروده های خود قرائت کنند.

موسوی، با اشاره به اینکه اختتامیه این مراسم فردا(21 مرداد) ساعت 20:30 در شوش دانیال مجتمع فرهنگی دعبل خزاعی برگزار می شود، افزود: آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سخنرانی می کند و از 18 برگزیده جشنواره تقدیر می شود.

وی با بیان اینکه پس از اعلام فراخوان، 207 اثر در دو بخش شعبی و فصیح به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، عنوان کرد: تعدادی زیادی آثار ارسالی از کشورهای عربی همچون عراق، عمان، یمن، سوریه و لبنان دریافت کردیم که بیشتر آنها در بخش فصیح بود.

وی با اشاره به اینکه از میان آثار ارسال شده به جشنواره 18 اثر از سوی هیات داوران برگزیده شد که از این تعداد 9 نفر در بخش فصیح و 9 نفر در بخش شعبی است، خاطر نشان کرد: 9 نفر از برگزیده ها از کشورهای خارجی و 9 نفر هم از شاعران ایرانی هستند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.