مسابقه کتابخوانی انسان 250 ساله

0

به گزارش «فارسی مچ» مرحله هشتم سلسله مسابقات کتابخوانی مجازی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی بسیج شهرداری تهران و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی از کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی و ترویج شعائر اسلامی، هشتمین مرحله از سلسله مسابقات مجازی کتابخوانی بسیج شهرداری تهران، از کتاب ” انسان 250 ساله” برگزار می شود.

این کتاب شامل سخنرانی ها و مطالب دستنویس مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه (علیهم السلام)، از پیش از انقلاب تا سال ۱۳۸۹است و عنوان کتاب عیناً برگرفته از کلام منور مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه (علیهم السلام) است. علت این نامگذاری بر روی زندگی ائمه (علیهم السلام)، در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان آورده شده است.

کتاب ” انسان 250 ساله” شامل ۱۷ فصل است که نحوه چینش عناوین فصل‌ها، به صورت ترتیب تاریخی زندگی ائمه (علیهم السلام)، از دوران پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) تا دوره امام جواد، امام هادی و امام عسکری (علیه السلام) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام بزرگوار در یک فصل ارائه شده است.

محتوای این کتاب به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه (علیهم السلام) است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است؛ که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه، نگاهی کل‌گرا به زندگی هر یک از معصومین با توجه به بستر تاریخی دوره مربوطه و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می‌کردند، ارائه می‌دهد. لذا آشنایی هر چه بیشتر خوانندگان محترم با تاریخ زندگی ائمه، تنفس در فضای انسان ۲۵۰ ساله را دلنشین تر می کند.

زمان شرکت در این مسابقه تا 25 خرداد در نظر گرفته شده است و علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت www.azmoonketab.ir ضمن ثبت نام و دریافت کتاب الکترونیکی، در این مسابقه شرکت کنند.

این مسابقه ی بزرگ که حدود 2 سال از آغاز آن می گذرد، در هر مناسبت یک کتاب را به مخاطبان پیشنهاد می دهد و در پایان به قید قرعه جوایز ارزشمندی نظیر سکه ی بهار آزادی، کمک هزینه ی سفر مشهد مقدس، و ده ها جوایز ارزنده را به برگزیدگان اهدا خواهد کرد.

یادآور می شود مسابقات گذشته از کتاب های “واجب فراموش شده” ، “300 نکته در مدیریت اسلامی” برگرفته از تفسیر نور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ،کربلا مبارزه با پوچی ها” نوشته اصغر طاهر زاده ، کتاب ” ۵۳ سال عصر پهلوی به روایت دربار” انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ” یکصد پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان ( عج)” نوشته علیرضا رجالی تهرانی، کتاب ” حماسه غدیر” نوشته محمدرضا حکیمی و کتاب “دهه سرنوشت ساز” نوشته داوود قاسم پور از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار شده است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.