کنگره شعر مدافعان حرم تمدید شد

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از خبرگزاری میزان؛ محسن عرب خالقی از تمدید نخستین کنگره شعر مدافعان حرم تا 10 بهمن ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ محسن عرب‌خالقی دبیر کنگره شعر مدافعان حرم با بیان این که حدود 3 هفته است که فراخوان نخستین کنگره شعر مدافعان حرم منتشر شده است، اظهار داشت: تا به حال 400 اثر به این کنگره رسیده، که از این تعداد، 40 اثر در شب شعر مدافعان حرم حوزه هنری شرکت داشتند که از بخش داوری کنار گذاشته شدند.

وی ضمن اعلام تمدید کنگره شعر مدافعان حرم تا 10بهمن ماه افزود: با توجه به تجربه کنگره های قبل، امید است در روزهای آخر آثار بیشتری به دبیرخانه ارسال شود.

وی گفت: در چند ماهی که در سوریه بودم، متوجه شدم که جوانان و نوجوانان سوری، شعرها و سرودهای عربی و فارسی که در رابطه با دفاع از حرم و مدافعان حرم ساخته شده و خوانده شده است را حفظ کرده و زیر لب زمزمه می­کنند که این امر تقویت روح حماسی مردم سوری را به همراه دارد.

عرب خـالقی در انتها با اشـاره به اختتامیه این کنگره در روز ولادت حضرت زینب(س) افزود: ان شاءالله در اختتامیه­ ای که به همین منظور در روز ولادت حضرت زینب (س) برگزار می­کنیم بنا داریم ضمن تجلیل از آثار برگزیده از خانواده جوان ترین شهدای مدافع حرم تقدیر بعمل آوریم.

گفتنی است نخستین کنگره شعر مدافعان حرم در قالب شعر کلاسیک به منظور تثبیت و بسط ادبیات مقاومت، پاسداشت رشادتها و دلاوری‌های غیورمردان مدافع حرم و تولید هر چه بیشتر آثار فاخر با موضوع شهدای مدافع حرم، سربازان مدافع حرم، و ماهیت دفاع از حرم آل ا… (صلوات‌ا… علیهم اجمعین) با نگاه ویژه به عنصر حماسه و عاطفه در شعر برگزار می‌شود.

علاقمندان می‌توانند برای شرکت در این کنگره اشعار خود را در قالب شعر کلاسیک تا 10 بهمن ماه 1394 به پست الکترونیکی modafeaneharam69@yahoo.com ارسال کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.