تاکید وزیر کشور در برگزاری هرچه بهتر جشنواره ادبی هنری شاهچراغ (ع)

0

به گزارش «فارسي مچ» وزیر کشور در هفتاد و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور از دستگاه ها، ادارات و وزارتخانه ها خواست جهت برگزاری هرچه بهتر جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع) تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، شورای اجتماعی کشور بخشی از هفتادوسومین جلسه خود که در روز دوشنبه چهارم خرداد ماه 1394 در سالن کنفرانس وزارت کشور برگزار شد را به موضوع جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع) اختصاص داد.

وزیر کشور در هفتادوسومین جلسه شورای اجتماعی کشور به تشریح دیدگاه های خود در خصوص اهمیت جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع) در کشور پرداخت و ضمن اعلام حمایت از این حرکت فرهنگی اجتماعی، از کلیه وزارتخانه ها و دستگاه های عضو شورا خواست که تمام تلاش و همت خود را در راستای اجرای هرچه باشکوه تر این جشنواره در سطح کشور به کار برند.

رحمانی فضلی افزود: امیدواریم همه دستگاه هایی که  می توانند به نحوی در خصوص برگزاری جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع) همکاری داشته باشند نسبت به این امر اهتمام ورزند تا شاهد نتایج و تاثیرات آن بر مردم باشیم.

در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاه های عضو شورا از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، وزارت تعاون کار و امور اجتماعی، سازمان میراث فرهنگی، صدا و سیما، نیروی انتظامی، بنیاد حفظ ارزش های دفاع مقدس، سازمان بسیج مستضعفین، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید، نماینده آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) به تشریح دیدگاه های خود درخصوص اهمیت توجه به این آستان به عنوان یک پایگاه اجتماعی قدرتمند و اثربخش در منطقه جنوب کشور پرداخته و برگزاری جشنواره های ادبی و هنری که منجر به جلب توجه و نظر فرهیختگان و هنرمندان به این آستان مقدس می شود را زمینه ساز ارتقاء
میزان اثرگذاری این آستان دانست.

خواجه نژادیان با اشاره به استقبال کم نظیر هنرمندان در سال گذشته از
جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع) و ارسال بیش از دو هزار اثر هنری به
دبیرخانه این جشنواره، از برگزاری آن در سطح ملی و در هفت رشته در سال جاری خبر داد.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با اشاره به کارکرد اجتماعی آستان مقدس در کاهش آسیب های اجتماعی به ارائه بیش از 14000 مورد مشاوره چهره به چهره در سال گذشته به عموم زائرین در  حوزه های خانواده، ازدواج و… خبر داد و افزود: واحد مشاوره و گفتمان دینی این آستان مقدس به یک اورژانس اجتماعی بزرگ در منطقه جنوب کشور مبدل شده است.

عضو شورای معاونین آستان احمدی و محمدی(ع) با بیان اینکه: جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع) در سطح ملی در هفت رشته شعر، داستان، خوشنویسی، پوستر، عکس، فیلم و المان شهری، برگزار خواهد شد اظهار داشت: امسال در داوری آثار، وزن و ضریب ویژه‌تری را به انتخاب موضوع اثر اختصاص خواهیم داد و ارتباط مستقیم موضوع اثر با حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) و موضوعات درج شده در فراخوان جشنواره، الزامی است.

این مقام مسئول با اشاره به موضوعات 15 گانه این جشنواره، گفت: احمد بن موسی (ع) فدایی حریم امامت و ولایت، نزدیکی و شباهت جایگاه حضرت احمد بن موسی (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع)، احمد بن موسی(ع) کاتب کلام وحی الهی، جایگاه و منزلت ام احمد (س)مادر بزرگوار احمد بن موسی(ع)، آستان مقدس احمدی و محمدی (ع)سومین حرم اهل بیت(ع)در ایران اسلامی و جایگاه زیات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) در سبک زندگی ایرانی اسلامی بخشی از موضوعات مورد نظر است.

به گفته خواجه‌نژادیان؛ زائران غیر ایرانی آستان و تشرف یافتگان به اسلام
در آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، مراسم و آیین‌های رسمی آستان، خادمین حرم مطهر و خدمت به آستان مقدس، عزیمت پیاده زائرین به قصد زیارت آستان مقدس (کوچ عاشقانه)، جاذبه‌های معماری و مهندسی بناهای تاریخی و تازه ساخت آستان، اهمیت نذورات و موقوفات در توسعه فیزیکی و فرهنگی حرم، سالروز بزرگداشت مقام حضرت احمد بن موسی(ع) در دهه کرامت و سالروز شهادت ایشان (هفدهم رجب)، نقش و جایگاه آستان مقدس در حماسه هشت سال دفاع مقدس و شبکه جوانان سحاب دیگر موضوعات این جشنواره است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی حرم حضرت شاهچراغ(ع) گفت: استاد مجید چیزفهم دبیرعلمی بخش خوشنویسی، سید مهدی سراج دبیر علمی بخش عکاسی، محسن رضوی دبیرعلمی بخش شعر، بیژن کیا دبیر علمی بخش داستان، محمد مسعود مرشدزاده دبیر علمی بخش گرافیک، حمیدرضا عوضدخت دبیرعلمی بخش فیلم و محمد مهدی رودکی بعنوان دبیرعلمی بخش المان شهری معرفی شده اند.

عضو شورای سیاست گذاری جشنواره حضرت شاهچراغ(ع)، خاطرنشان کرد: داوری آثار در مردادماه انجام می‌شود و اختتامیه جشنواره در روزهای 28 و 29 مردادماه 1394، همزمان با ایام پرخیر و برکت دهه کرامت و سالروز بزرگداشت مقام حضرت احمدبن موسی (ع) برگزار خواهد شد.

گفتني است دومین جشنواره فرهنگی ادبی حضرت شاهچراغ(ع) تا 15 تير ماه 1394 تمديد گشته است و علاقه مندان براي ارسال آثار خود مي توانند به سايت جشنواره به نشاني www.festival.shahcheragh.com مراجعه نمايند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.