آغاز هفتمین دوره طرح ملی بوي سيب

2

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايرنا؛ هفتمین دوره طرح ملی بوي سيب پس از يك سال تاخير همزمان با آغاز ماه محرم توسط راديو معارف برگزار مي گردد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، هفتمين دوره طرح ملي بوي سيب از ۴ آبان ماه تا ۲ آذر ماه سال ۹۳ مصادف با اول تا پايان محرم الحرام برگزار مي‌شود.

اين مسابقه از دو بخش مكتوب و راديويي شامل موضوعاتي همانند كربلا جاري در زمان و مكان، نماز ظهر عاشورا، عزت حسيني از كربلا تا شام، حسيني ماندن و دشمن‌شناسي تشكيل شده است.

مسابقه مكتوب نيز از ايده‌هاي نو، نقد و نظر و راديو نگاران تشكيل شده كه خود راديو نگاران نيز شامل رسانه‌هاي مكتوب و خبرگزاري‌ها، وبلاگ‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي مي‌شود.

در بخش ايده‌هاي نو، ايده‌ها و طرح‌هاي خلاقانه براي ساخت يك برنامه راديويي ويژه ماه محرم و صفر در اين بخش به مسابقه گذاشته مي‌شود، شركت كنندگان بايد با شناسايي موضوعات، منابع و كار‌شناسان عاشورايي طرح اين برنامه راديويي را در پايگاه بوي سيب مكتوب كنند.

انتشار اخبار، اطلاعات، نقد و ارزيابي برنامه‌هاي عاشورايي راديو در رسانه‌هاي مكتوب، خبرگزاري‌ها، ‌ وبلاگ‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي در بخش راديو نگاران مورد بررسي قرار گرفته است.

مسابقه راديويي نيز از دو بخش حرفه‌اي و مردمي تشكيل شده است؛ بخش حرفه‌اي شامل بخش جاري و ويژه مي‌شود كه بخش ويژه از آنونس، مستند، نمايش كوتاه، آزاد و خلاقانه بوده و بخش سطح مردمي نيز از برنامه‌هاي كوتاه، گزارش‌هاي مردمي و آواي من تشكيل شده است.

در بخش ويژه (سطح حرفه‌اي) برنامه سازان رسانه ملي مي‌توانند به صورت مستقل آثار خود را در قالب‌هاي چهارگانه به دبيرخانه طرح ملي بوي سيب ارسال كنند.

آثار مي‌تواند در كليه موضوعات مرتبط با محرم و قيام حضرت اباعبدالله الحسين (ع) باشد، امام موضوعات اعلام شده در آيين‌نامه طرح ملي بوي سيب از امتياز ويژه‌اي برخوردارند.

تمامي مراحل ثبت نام و ارسال آثار در بخش‌هاي مختلف از طريق پايگاه اطلاع رساني بوي سيب به نشاني «bouysib.ir» انجام مي‌شود.

مهلت ارسال آثار از ابتدا تا انتهاي محرم الحرام (۴ آبان ماه تا ۲ آذر ماه سال ۹۳) است.

موضوعات ویژه‌ی بخش مسابقه:

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، طبق اعلام دبيرخانه هر چند که تولید آثار در بخش‌های مختلف هفتمین طرح ملی بوی سیب با توجه به آیین نامه مسابقه صورت می‌گیرد و عموم موضوعات عاشورایی می‌بایست مورد توجه شرکت کنندگان محترم قرار بگیرد، لکن توجه به این پنج محور اصلی که به عنوان موضوعات ویژه ی این دوره انتخاب شده‌اند در تمام بخش‌های مسابقه دارای اولویت است:

  • ۱- کربلا، جاری در زمان و مکان
  • ۲- نماز ظهر عاشورا
  • ۳- عزت حسینی از کربلا تا شام
  • ۴- حسینی ماندن (بصیرت)    
  • ۵- دشمن شناسی (یزید ۲۰۱۴)

ده‌ها هزينه و كمك هزينه سفر به كربلاي معلي، هزينه سفر به مشهد مقدس و هداياي فرهنگي از ديگر جوايز طرح ملي بوي سيب به شمار مي‌رود.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۲ دیدگاه

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.