جشنواره کشوری زائر

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايرنا؛ این جشنواره در سه بخش نمایشگاهی، تصویری و مسابقه با بخش جنبی ویژه خانواده برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، مسئول اجرایی جشنواره زائر با اشاره به بازدید روزانه 800 تا هزار نفر از این جشنواره ، گفت: از ابتدای عید نوروز تا کنون بیش از هشت هزار نفر از این جشنواره بازدید کردند.

حسین ظاهری افزود: در روزهای آغازین سال نو همه ساله برنامه های فرهنگی و دینی متعددی در جوار اماکن مقدسه و امامزادگان در سراسر کشور با عنوان آرامش بهاری توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود که اداره کل اوقاف استان البرز نیز این برنامه را با محوریت بقاع متبرکه شاخص استان برگزار کرده است.

وی، اظهار داشت: امسال در راستای برگزاری طرح آرامش بهاری به ابتکار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز، نخستین جشنواره کشوری زائر را با محوریت امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج در دو بخش کشوری و استانی طراحی و آغاز کرد.

وی، گفت: این جشنواره در سه بخش نمایشگاهی، تصویری و مسابقه با بخش جنبی ویژه خانواده برگزار می شود که بخش نمایشگاهی این جشنواره شامل نمایشگاه کتاب است.

ظاهری افزود در این نمایشگاه بیش از 700 عنوان کتاب با 30 درصد تخفیف و غرفه تخصصی کودک و نوجوان و همچنین کارگاه نقاشی با هدف انتقال مفاهیم به شیوه بازی توسط مبلغین مذهبی پذیرای علاقمندان است.

ظاهری یادآور شد: برپایی غرفه های تخصصی در زمینه مشاوره خانواده، مشاوره وقف نوین و چند رسانه ای از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

وی ادامه داد: همچنین در بخش تصویری نمایشگاه که به معرفی سایر بقاع متبرکه استان می پردازد، ویژگی ها و مشخصات جغرافیایی و پیشینه امامزادگان معرفی می شوند.

مسئول اجرایی جشنواره زائر، گفت: در بخش مسابقه جشنواره نیز که بخش کشوری این جشنواره می باشد، سه مسابقه در زمینه عکاسی، خاطره نویسی و داستان کوتاه با موضوع زیارت امامزادگان است که زائران آستان مقدس امامزادگان(ع) در هر نقطه از کشور می توانند آثار خود را تا پایان فروردین ماه سال جاری به نشانی اینترنتی Alborz@awqaf.ir ارسال کنند.

ظاهری با بیان اینکه علاقمندان می توانند آثار خود را بصورت حضوری در محل برگزاری جشنواره نیز ارایه دهند، افزود در بخش جنبی این جشنواره نیز برنامه ویژه خانوادگی عصر انتظار، گروه بین المللی تواشیح محراب از ساعت 30/16 الی 18 به اجرای برنامه می پردازند و بخش نقاله خوانی مذهبی ویژه نقل اهل بیت و دلاوری ها و رشادت آنها بخصوص حضرت علی (ع)، بخش نمایش و مسابقه کودک از دیگر برنامه های بخش جنبی جشنواره زائر است.

وی اسکان شبانه مسافران نوروزی را از دیگر بخش های این جشنواره عنوان کرد و گفت: روزانه حدود 100 نفر میهمان این بخش جشنواره هستند.

مسئول اجرایی جشنواره زائر در پایان افزود: جشنواره زائر تا فردا یکشنبه ادامه دارد و از روز دوشنبه به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) سوگواره یاس نبوی در امامزادگان آغاز می شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.