جشنواره‌ عکس و فیلم مهمان طهران

0

به گزارش «فارسي مچ» جشنواره‌ عکس و فیلم مهمان طهران توسط شهرداري تهران در ايام نوروز برگزار مي گردد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، اهداف مسابقه به شرح زير است:

– جلب نظر شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی به زیبایی‌های طبیعی، جاذبه‌های گردش‌گری، امکانات رفاهی و تفریحی، اماکن و فضاهای تاریخی و موزه‌ها؛ نقد، ترویج و تبلیغ آن‌ها
– جلب نظر شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی به مجموعه‌ی فعّالیّت‌ها، اقدام‌ها و خدمات مدیریت شهری؛ نقد، تبلیغ و ترویج آن‌ها
– دریافت دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات شرکت‌کنندگان در خصوص کم و کیف اقدامات مدیریت شهری در قالب عکس و فیلم
– ترویج و تبلیغ ارزش‌ها و اصول شهروندی در جهت نکوداشت نوروز و حمایت و حفاظت از شهر در قالب موضوعات مسابقه

نحوه ي برگزاري:

شهر تهران در ایّام نوروز، یکی از دیدنی‌ترین نقاط ایران است! از این رو که بسیاری از شهروندان تهرانی این ایّام را برای مسافرت انتخاب کرده و بنابر برخی آمارها، حدود نیمی از شهروندان، در تهران حضور ندارند. به دلیل کاهش جمعیت مقیم در این ایّام، خبری از ترافیک سنگین همیشگی و آلودگی ناشی از خودروها در شهر نیست و تهران تازگی و طراوتی مثال زدنی پیدا می‌کند.
همه ساله شهرداری تهران نیز برنامه‌هایی را برای استقبال از بهار و ارائه‌ی خدمات ویژه به شهروندان و مسافران در این ایّام برگزار می‌کند. امسال نیز شهرداری تهران، برنامه‌های متنوَعی را برای بهره‌مند شدن تمامی شهروندان و مسافران نوروزی تهران از امکانات، خدمات و جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، سیاحتی و تفریحی شهر فراهم کرده‌است.
مسابقه‌ی عکس و فیلم «مهمان طهران» هم با هدف ثبت دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات شهروندان و مسافران نوروزی از شهر تهران در بستر رسانه‌های اجتماعی طرّاحی شده است. در این مسابقه،‌ شرکت‌کنندگان عکس‌ها و ویدئوهای خود در قالب موضوع کلّی «نوروز ِ تهران» از طریق رسانه‌های اجتماعی در اینترنت به اشتراک می‌گذارند.

موضوع مسابقه:

« نوروز ِ تهران»
– طبیعت تهران در نوروز
– گردش‌گری نوروزی در تهران
– مبلمان شهری و زیباسازی تهران در ایّام نوروز
– حمل و نقل عمومی در نوروز
– تمیزی و آراستگی تهران در نوروز
– برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرداری تهران در نوروز
– جلوه‌های حضور در مراسم تحویل سال در اماکن متبرکّه (امام‌زادگان و مزار مطهّر شهدا)
– نوروز و جلوه‌های عزاداری شهادت حضرت زهرا ـ سلام‌الله علیها ـ

داوري:

داوری جشنواره‌ی عکس و فیلم «مهمان طهران» به دو صورت مجزّا صورت می‌گیرد. عکس‌ها و ویدئوهای دریافت شده، در طول برگزاری مسابقه،‌ ابتدا در معرض داوری عمومی گذاشته شده و پس از پایان مهلت مسابقه نیز، هیئت داوری، به داوری همه‌ی آثار رسیده خواهند پرداخت. بنابر این علاوه بر جوایز برندگانی که از طریق داوری هیئت داوران مشخّص خواهند گردید، در هر کدام از بخش‌های عکس و فیلم نیز دو نفر از کسانی که بتوانند بیشترین میزان رای مثبت بازدیدکنندگان را در شبکه‌ی اجتماعی آپارات و لنزور به دست بیاورند، به عنوان برندگان دیدگاه مردمی معرّفی خواهند شد.

زمان برگزاري:

با توجّه به این که سفرها و برنامه‌های نوروزی چند روزی پیش از سال جدید آغاز شده و تا چند روز پس از پایان تعطیلات رسمی ادامه می‌یابد، از این رو زمان مسابقه از ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ تعیین می‌گردد. در طیّ این مدّت شرکت کنندگان می‌توانند عکس‌ها و ویدئوهای خود را در خصوص موضوعات مسابقه، ارسال نمایند.

نحوه ي شركت در مسابقه:

شبکه‌ی اجتماعی آپارات برای ویدئوها و شبکه‌ی اجتماعی لنزور برای عکس‌ها با ایجاد فضایی اختصاصی، این امکان را فراهم آورده‌اند که شرکت‌کنندگان با ثبت مشخّصات خود، عکس‌ها و ویدئوهای خود را در این شبکه‌ها ارسال کنند. ویدئوها و عکس‌های ارسال شده بلافاصله توسّط بازبین‌ها، مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت عدم مغایرت محتوای ارسالی با موضوعات مسابقه، به صورت عمومی انتشار می‌یابند.
همچنین،‌ شرکت‌کنندگان در صورت تمایل می‌توانند آثار خود را با هش‌تگ #MTFest93 در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز ارسال نمایند.
ذیل هر عکس و فیلم امکان رای‌گیری مردمی وجود دارد. بر این اساس عکس‌ها و ویدئوهایی که حائز بیشترین رأی مردمی باشند، جایزه‌ی ویژه‌ی داوری مردمی را دریافت خواهند کرد. بدیهی است آثاری که در سایر شبکه‌های اجتماعی با هش‌تگ اعلام‌شده ارسال می‌شوند فقط در داوری نهایی شرکت داده خواهند شد و داوری مردمی مستلزم ارسال محتوا از طریق صفحات اختصاصی طرّاحی شده در سایت آپارات (http://www.aparat.com/mtfest)    و لنزور (http://www.lenzor.com/mtfest) است. بنابر این به این دسته از شرکت‌کنندگان پیشنهاد می‌شود برای قرار گرفتن در معرض داوری مردمی، عکس و ویدئوی خود را در صفحات رسمی مسابقه نیز ارسال نمایند.
با توجّه به اهداف برگزاری مسابقه، تفاوتی میان شرکت‌کنندگان حرفه‌ای و آماتور در فرایند داوری وجود ندارد و معیارهای تکنیکی چندان لحاظ نخواهند شد. امّا در جهت تکریم تلاش شرکت‌کنندگانی که اهتمام بیشتری به کیفیت تصویری و محتوایی عکس و فیلم خود داشته‌اند، امتیاز ویژه‌ای نیز به این شرکت‌کنندگان تعلّق خواهد گرفت

جوايز مسابقه:

در مجموع هر دو بخش عکس و فیلم و در هر دو فرایند داوری مجموعاً بیست سکّه‌ی بهار آزادی و جوایز دیگری به ترتیب ذیل به برندگان تعلّق خواهد گرفت.
– برندگان بخش داوری مردمی در هر بخش دو نفر، هر یک دو سکّه‌ی بهار آزادی
– برندگان بخش هیئت داوری، در هر بخش نفر اوّل سه سکّه،‌ نفر دوّم دو سکّه و نفر سوّم یک سکّه‌ی بهار آزادی دریافت خواهند کرد.
– در هر بخش به بیست نفر دیگر (در مجموع هر دو بخش چهل نفر) جوایز نفیسی تعلّق خواهد گرفت.

نکات مهم
– برندگان مسابقه موظّفند هم‌زمان با اعلام نتایج داوری، اصل عکس و فیلم خود را به هیئت داوری ارائه کنند.
– شرکت‌کنندگان هر طور که تمایل دارند می‌توانند برای کسب رای مردمی بیشتر به صورت منصفانه تبلیغ کنند. هیئت داوری نیز بر این فرایند نظارت خواهد کرد تا رفتار غیرمنصفانه‌ای در طول رأی گیری مردمی صورت نپذیرد.
– شهرداری تهران این اجازه را دارد که تمامی عکس‌ها و ویدئوهای ارسالی را به هر نحو که تشخیص می‌دهد مورد استفاده‌ی تبلیغاتی و اطّلاع‌رسانی قرار دهد و منتشر نماید.
– زمان شرکت در مسابقه و ارسال عکس و فیلم‌ها قابل تمدید نیست.
– کلّیه‌ی اخبار، اطّلاعیه‌ها و تغییرات احتمالی را در طول مسابقه تنها در آدرس www.tehran.ir و صفحات اصلی مسابقه در سایت آپارات و سایت لنزور دنبال کنید.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.