گزارش اختتامیه جشنواره وبلاگ نویسی حماسه اقتصادی

0

به گزارش «فارسي مچ» مراسم اختتامیه سومین جشنواره وبلاگ نویسی حماسه اقتصادی روز گذشته (25 اسفند 92) در سالن رضوان مجتمع شهید آوینی مرکز بسیج صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، جهت آگاهی شما از جزئیات آنچه در مراسم اختتامیه گذشت، اقدام به تهیه ی گزارشی در این زمینه نموده است.

یکشنبه، 25 اسفند92 ساعت 10و 35 دقیقه صبح، تالار رضوان مجموعه ی شهید آوینی بسیج رسانه ملی، اختتامیه ی مراسم سومین جشنواره ی وبلاگ نویسی بسیج صدا و سیما با عنوان « حماسه اقتصادی» آغاز شد.

جمعی از وبلاگنویسان برگزیده، مهمانان مدعو و شخصیت هایی همچنون دکتر آقا محمدی،مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری و دکتر علی اصغر جعفری، مشاور رییس سازمان و رییس بسیج صدا وسیما حاضرین در جلسه را تشکیل می دهند.

قرائت قرآن مجید و پخش کلیپی از گزیده ی بیانات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی که این مقوله را یک تدبیر بلند مدت و قابل استفاده برای زمان های غیرتحریم می دانند، ادامه گر مراسم بود.

دکتر جعفری به عنوان اولین سخنران این اختتامیه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)  عنوان کرد:

ظرفیت بسیار بالایی در فضای سایبری وجود دارد که می توان آن را به عنوان زندگی دوم نامید، چراکه بخشی از تحولات فرهنگی نیز متاثر از آن است. وی در باب اهمیت این موضوع گفت: تاثیر گذاری یک نفر در فضای سایبری معادل 200 نفر است.

جعفری، بسیج را از مبانی قدرت نرم انقلاب دانست و عنوان کرد درحال حاضر 7 گردان سایبری بسیج رسانه ی ملی با 2700 نیرو در بخش های مختلف در حال فعالیت هستند.

مشاور رییس سازمان صدا و سیما، 2 هدف را برای برگزاری این جشنواره عنوان کرد:

1-  شناسایی افراد صاحب‌نظر حوزه اقتصادی و انتشار مباحث اقتصاد مقاومتی است.

2- تولید ادبیات مربوط به حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی که از مهمترین هدف‌های این جشنواره بوده است.

وی در انتها، مجموعه ی کم نظیر و متنوع گستره ی وبلاگ نویسان و برگزیدگان که از جای جای کشور بودند، را از نقاط قوت جشنواره ی وبلاگ نویسی حماسه اقتصادی دانست.

پخش کلیپ دومی از گزیده بیانات مقام معظم رهبری( 11 تا 11:05) ادامه بخش این مراسم بود. نکات مهمی که در این کلیپ عنوان شده عبارتند از:

رهبر انقلاب، تحریم ها را متعلق به اکنون نمی داند و سالیان سال است که این تحریم ها وجود داشته و دارد ولی از زمستان 1390، این تحریم ها در قالب یک جنگ تمام عیار اقتصادی تبدیل شده است.

دومین سخنران برنامه، مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری؛ دکتر آقا محمدی بود که سخنانش را درقالب بیان نکاتی ایراد نمود:

وی به اهمیت زمان اشاره کرد و کار بسیجی را کار لحظه ای دانست و لزوم شتاب سریع تر در انجام امور را خواستار شد.

آقا محمدی، خودبرتر بینی را متناسب با بسیج ندانست و بسیج را به عنوان نجاتگری که دنبال غریق می گردد تشبیه کرد.

مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری؛ با بیان جمله ای از امام(ره) پیرامون بزرگی ملت ایران، به اهمیت حضور فرد یا افرادی که قرار است برای این ملت کار بکند، اشاره کرد و ویژگی این فرد را یک فرد فدایی برای ملت عنوان کرد که باید از شاخصه های یک بسیجی باشد.

در نکته ی دیگری، با بیان روند شکل گیری باشگاه خبرنگاران جوان، به لزوم اعتماد به مردم و جوانان و شرکت دادن حداکثری آنها در امور اشاره کرد. و همچنین از جوانان به عنوان سپاه جنگ نرم مجازی نام برد.

آقا محمدی گفت: گفتمان‌سازی باید در بسیج انجام شود، به گونه‌ای که تک‌تک افراد ملت در خلق حماسه اقتصادی شرکت کنند.

وی همچنین افزود: هدف تمامی فعالیت‌های وبلاگ‌نویسی در حوزه‌های اقتصادی باید این باشد که به نرخ رشد اقتصادی هشت درصدی که هدف چشم‌انداز است، برسیم.

بخش دیگری از مراسم با قرائت بیانیه ای توسط مهندس نقاش؛ نماینده ی هیئت داوران ادامه یافت  اهم نکات بیان شده در این بیانیه عبارتند از:

– تعداد وبلاگ های شرکت کنند 856 عنوان وبلاگ بوده است

– در بخش نخست داوری، مواردی همچون عنوان، هدف، جامعه ی هدف، زاویه ی دید، عدم کپی، تولید محتوای نو و ناب، بررسی شده است. و در نهایت 810 وبلاگ در بخش اول داوری پذیرفته شده اند.

– به بخش دوم داوری نیز 200 وبلاگ  راه پیدا کرده اند.

– در انتها نیز با ارزیابی فنی، سطح علمی افراد در بخش قالب سنجیده شده و در نهایت 20 وبلاگ برگزیده و 10 وبلاگ شایسته ی تقدیر شناخته شدند.

– حضور پررنگ وبلاگ نویسان شهرستانی به گونه ای که از:

آذربایجان شرقی و غربی 66 وبلاگ، مرکزی 10، اصفهان 40، قم 200، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی 300، تهران 70  و سایر استان های کشور  حضور داشتند.

مراسم اختتامیه ی جشنواره ی وبلاگ نویسی حماسه اقتصادی ، با اهدای جوایز و لوح تقدیر، به برگزیدگان حاضر در مراسم کار خود را پایان داد.

یادآور می شود، امیررضا آتشک قره‌چپق، ابوالفضل آقایی، مقداد حیدری، حسن دلیری، احمد ادریسی، یحیی نیکدل، یوسف اسدی، مهدی قنبری، رسول یزدانی، احمد بریمی‌پور، سمیرا داودی، شیدا گودرزی مهر، کبری محمدی، محرمعلی نقدی، امیرمحسن سلطان‌احمدی، زینب متین قه‌فرخی، احمد عاقلی، مهدی کاملی، محمد‌امین عبدل الملکی و امید بابایی حسکویی برگزیدگان این جشنواره بودند.

فارسي مچ: با تشكر از مدير وبلاگ حماسي كه اين گزارش را براي ما ارسال نمودند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.