نهمین جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از خبرگزاري فارس؛ فراخوان نهمین جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت هرمزگان منتشر گشت.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، حسام‌الدین انصاریان با اشاره به وظایف دبیرخانه بخش عکس جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت هرمزگان اظهار داشت: بخش عکس جشنواره در این دوره با یک رویکرد کلی با عنوان انسان معاصر و در دو فرمت تک عکس و عکاسی پروژه برگزار خواهد شد.

دبیر بخش عکس

افزود: هیئت داوران و هیئت انتخاب این دوره از جشنواره نیر مانند دوره‌های پیشین از یک ترکیب تشکیل شده و انتخاب و داوری عکس‌ها را یک هیئت انجام خواهد داد.

دبیر بخش عکس نهمین جشنواره اردیبهشت هرمزگان ادامه داد: جشنواره اردیبهشت در همه دوره‌ها به جز دوره ششم که به دلایلی بخش فیلم آن برگزار نشد، همیشه در دو بخش فیلم و عکس برگزار شده و امسال نیز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این دوره از جشنواره بخش‌های فیلم و عکس در یک زمان و مکان واحد برگزار خواهد شد.

انصاریان گفت: اسامی هیئت داوران و انتخاب بخش عکس جشنواره اردیبهشت شامل حمید سوری، مهدی مقیم‌نژاد، شهریار توکلی، محمد غفوری و گوهر دشتی است.

مهرداد امیرزاده گفت:جشنواره ملی فیلم و عکس اردیبهشت در کل یک جشنواره است اما در بخش فیلم و عکس هر کدام جداگانه برای خود دبیر دارد.

دبیر بخش فیلم جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت با بیان اینکه جشنواره با تاخیر فراوان به مرحله فراخوان رسیده است، اضافه کرد: این امر فرصت داوری و انتخاب را قدری فشرده کرد.

دبیر بخش فیلم جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت اضافه کرد: سرانجام مدیرکل ارشاد احکام مربوطه را صادر و فراخوان نیز امروز صادر می‌شود.

امیرزاده با بیان اینکه تاخیر صورت گرفته تقصیر فعالان حوزه مورد بحث نبوده است گفت: جشنواره را با یک سطح از استانداردهای در حد استانی برگزار خواهیم کرد.

به گفته این مسئول از دهم اسفندماه تا بیست و پنجم فروردین ماه مهلت ارسال آثار است و انتخاب فیلم‌ها در زمان و مرحله دریافت آثار نیز صورت خواهد گرفت.

وی افزود: هفته اول اردیبهشت داوری آثار در تهران انجام می‌شود به نحوی که هیئت انتخاب آثار در بندرعباس فیلم‌ها را برای معرفی به داوران در تهران انتخاب می‌کند.

امیرزاده گفت: امسال برای نخستین‌بار بخش فیلمنامه اورجینال را خواهیم داشت و همچنین سعید عقیقی، سعید قطبی‌زاده و سعید آرمات نیز از داوران بخش فیلم اردیبهشت خواهند بود.

وی اضافه کرد: بخش اصلی جشنواره از 28 تا 30 اردیبهشت و اختتامیه نیز 31 اردیبهشت برگزار خواهد شد و امسال در بخش داستانی جایزه بهترین فیلم، کارگردان، تدوین و صدابرداری را خواهیم داشت.

امیرزاده افزود: در بخش فیلم تجربی و بخش انیمیشن تنها به بهترین فیلم جایزه تعلق خواهد گرفت.

این دبیر جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت اضافه کرد: جایزه ویژه کورش گرمساری نیز به فیلم منتخب شده داده می‌شود.

وی یادآور شد: در بخش اصلی فیلم کیانوش عیاری، فاطمه معتمدآریا، بهرام عظیمی، سعید عقیقی و هومن بهمنش داوری خواهند کرد.

شایان ذکر است، برگزاری جشنواره ملی فیلم و عکس اردیبهشت هرمزگان در راستای نکوداشت نام فیلمساز و عکاس فقید هرمزگانی زنده یاد کورش گرمساری از سال 1385 آغاز شده است.

برای شرکت در این دوره از جشنواره علاقه‌مندان باید به سایتی که برای جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت طراحی شده به نشانی www.ordibeheshtfestival.com مراجعه کرده و برای شرکت در جشنواره ثبت نام و فراخوان جشنواره را نیز از همین سایت دریافت کنند.

مهلت شركت در اين مسابقه 25 فروردين سال 93 اعلام شده است.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.