دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايسنا؛ فراخوان دومین جشنواره‌ی فیلم و عکس «همراه تهران» در یک بخش رقابتی اصلی، دو بخش رقابتی موضوعی و چهار بخش جنبی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، حمیدخانی دبیر این جشنواره گفت: عکس‌ها و فیلم‌های خلق شده به همراه تلفن همراه با موضوع آزاد در بخش اصلی پذیرفته می‌شوند و در بخش موضوعی هم علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌ها و فیلم‌هایی در بخش «تهران از نگاه همراه» با موضوع تهران در شب و در بخش «دانشگاه از نگاه همراه» با موضوع زندگی دانشجویی ارسال کنند.

به گفته وی علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق سایت جشنواره به نشانی اینترنتی www.tfpf.mobi ارسال کنند. همچنین «اپلیکیشن»ی به زودی آماده خواهد شد تا اثار از این طریق هم دریافت شوند.

دبیر دومین جشنواره عکس و فیلم همراه تهران با بیان اینکه زمان فیلم‌های متقاضی شرکت در بخش اصلی حداقل سه و حداکثر 7 دقیقه است اعلام کرد: در بخش‌های مختلف جشنواره 23 جایزه با ارزش 700 میلیون ریال اهداء می‌شود.

خانی گفت: همچنین مهلت ارسال آثار 20 مرداد 1393 است و زمان برگزاری جشنواره هم 21 تا 28 جشنواره سال آینده خواهد بود که البته مکان برگزاری آن هنوز مشخص نشده است.

وی خاطرنشان کرد: سه نفر عضو هیات انتخاب و پنج نفر عضو هیات داوران خواهند بود و قطعا از چهره‌های شاخص هنری برگزیده می‌شوند.

دبیر این جشنواره با تاکید بر اینکه در انتخاب آثار نوع نگاه مهم است و کیفیت در درجه دوم اهمیت قرار دارد،تصریح کرد: در بخش جنبی‌، «نگاه هنرمند» هم لحاظ شده است و پیش‌بینی می‌کنیم 15 هنرمند فیلم‌های کوتاهی را با تلفن همراه بسازند و در بخش غیررقابتی جشنواره شرکت کنند.

به گزارش فارسي مچ سید فربود ناصرآبادی‌، رئیس شورای سیاست گذاری دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران هم در این نشست بیان کرد: مجموعه MCG هلدینگی است که در عرصه ارتباطات فعالیت می‌کند و فعالیت‌هایی را در راستای فرهنگ‌سازی و خلاقیت در جامعه دنبال می‌کند.

او گفت:اگر هر ایرانی بتواند به این باور برسد که مسیر خود را خلاقانه طی کند، اتفاق‌های خوبی رخ خواهد داد. در این جشنواره تلفن همراه یک ابزار است و هدف نیست و ما فکر کردیم اگر بخواهیم در جامعه این باور را ایجاد کنیم که افراد می‌توانند خلاق باشند باید مسیری را هم برای آنها مشخص کنیم.

وی اضافه کرد: در این راستا امسال توانستیم با گروه «دیجی‌کالا» هم پیمان شویم چرا که آنها برای زندگی هزاره سوم راه حل ارائه می‌کنند و خودشان نتیجه یک باور هستند.

ناصرآبادی تاکید کرد: کار این جشنواره این است که به ایرانی‌ها بگوید شما می‌توانید یک زاویه دید منحصر به خودتان داشته باشید و آن را به اشتراک بگذارید.

سعید رحمانی رئیس هیات مدیره سایت «دیجی کالا» هم با اشاره به اینکه این سایت، حدود هفت سال قبل توسط دو فارغ التحصیل دانشگاه‌های ایران (حمید و سعید محمدی) پایه گذاری شد‌، گفت: دیجی کالا به عنوان پربیننده‌ترین سایت تجاری ایران وظیفه فرهنگی و اجتماعی دارد و در این راستا با جشنواره عکس و فیلم همراه تهران همراه شده است، چرا که فرهنگسازی کار یک روز، یک ماه و یکسال نیست.

او با اشاره به اینکه در سال 2012 ایران بالاترین رشد تلفن‌های همراه هوشمند در دنیا را با 53 درصد رشد داشته است‌، افزود: این جشنواره یک ماهیت فرهنگی و هنری دارد و هدف «دیجی کالا» هم ارتقاء نوین زندگی اجتماعی است.

در این نشست همچنین اعلام شد که برای آموزش مخاطبان با قابلیت‌های تلفن همراه ،‌ کارگاه‌های آموزشی‌ برگزار می‌شود تا اصول فیلمسازی و عکاسی با تلفن همراه آموزش داده شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.