دومين جشنواره ملکوت

0

به گزارش «فارسي مچ» مصطفی امرائی مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء و رئیس طرح ملی جشنواره قرآنی ملکوت از برگزاری دومین دوره جشنواره ملی ملکوت با ابعاد گسترده تر در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، وي افزود حجت الاسلام و المسلمین مرتضی واعظ جوادی ریاست محترم بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، بر اساس سیر مطالعاتی مدون شده جشنواره ملی ملکوت، منبع مطالعاتی طرح ملی ملکوت در سال 1393 را، کتاب “قرآن در قرآن” حضرت آیت الله جوادی آملی معرفی نموده است.

وی افزود: این کتاب شامل 5 بخش با عناوین: حقیقت قرآن، اعجاز قرآن، رسالت قرآن ، جاودانگی قران و فهم قرآن می باشد.

امرایی در توضیح بخش های پنجگانه این کتاب گفت: در بخش نخست این کتاب که دربارۀ حقیقت قرآن است، مراتب، نزول سه گانه قرآن، و سایر مسایل مربوطه مورد بحث قرار گرفته و در بخش دوم کتاب که در دو فصل تنظیم شده به حقیقت اعجاز و ویژگی‌های آن و ابعاد اعجاز قرآن کریم پرداخته شده است.

وی ادامه داد: در بخش سوم کتاب ، هدایت قرآن و ابعاد اخروی، دنیوی، فردی و اجتماعی آن سخن رفته که شامل بسیاری از صفات ذکر شده در قرآن می‌باشد. همچنین، بخش چهارم کتاب که در موضوع جاودانگی قرآن تنظیم شده، در دو فصل، از کمال و خاتمیت و از عدم تحریف قرآن سخن گفته شده و بخش پایانی کتاب به فهم قرآن اختصاص دارد و در آن دربارۀ زبان و فرهنگ قرآن، شیوه‌های بیان معارف در قرآن، تفسیر قرآن به قرآن، تکامل فهم قرآن و دیگر موضوعات مهم تحقیق شده است.

مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء خاطر نشان کرد:

آیین افتتاحیه دومین دوره جشنواره ملی ملکوت در بهار 93 برگزار خواهد شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.