هفتمین جشنواره سراسری سلام

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از خبرگزاري تسنيم؛ هفتمین جشنواره سراسری سلام در بخش هاي وبلاگ، طراحی پوستر، عکس، شعر، خوشنویسی، داستان نویسی، ساخت کلیپ و فیلمنامه نویسی کوتاه برگزار مي گردد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، فرهنگ میزانی رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین در رابطه با برگزاری هفتمین دوره جشنواره سراسری سلام، اظهار کرد: فرهنگ و هنر هر کشوری، رابطه نزدیکی با شناخت و حفظ هویت ملی آن کشور دارد و انسان بدون فرهنگ وهنر معنایی ندارد، فرهنگ وهنر در عین حال که دو مقوله جدا از هم هستند ولی مکمل یکدیگرند، به این معنا که مهم ترین میراث تاریخی بشر، فرهنگ اوست که وسیله تعامل و ارتباط او با دنیای پیرامونش به شمار می رود و هنر مهم ترین بخش فرهنگ است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان افزود: اصالت هنر و پیوند آن با زندگی بشر، رمز ماندگاری آن است که در طول تاریخ و با زندگی وی عجین شده است و مقوله هنر و پرداختن به ظرافتهای وجود آدمی یکی از مهمترین روش ها برای جاری ساختن مفاهیم ارزشی در قالب های مختلف سمعی و بصری است، به گونه ای که می توان گفت به فرموده رهبر فرزانه انقلاب “امروز هیچ مفهوم متعالی ماندگار نخواهد بود مگر این که در قالب هنر نسل به نسل منتقل شود و جوهره وجودی هنر در آن مشهود باشد”.

وی عنوان کرد:در همین راستا، برگزاری جشنواره ای هنری در سطح دانشگاههای پیام نور سراسر کشور حرکت مبارکی است که علاوه بر شناسایی قشر هنرمند دانشگاه و آثار هنری ارزشمند رشته های مختلف، می تواند گامی بلند و موثر در راستای معرفی شاخص های هنر متعهد باشد.

میزانی ابراز امیدواری کرد: امیدوارم برگزاری این جشنواره برای دانشجویان دانشگاههای پیام نور سراسر کشورخصوصا هنرمندان دانشجو، مایه برکت و رویش هنر متعالی هنر متعهد باشد.

وی با اشاره به تقویم اجرایی جشنواره گفت: ثبت نام و مهلت ارسال آثار تا 30 دي ماه بوده و داوری آثار بهمن ماه صوت مي پذيرد و اختتامیه جشنواره نیز در اسفند ماه 1392 برگزار می شود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با اشاره به موضوعات و رشته های جشنواره بیان کرد: رشته های جشنواره در قالب وبلاگ، با موضوعات خاطرات و زندگینامه یکی از شهدای علم و فناوری، نقد نظام آموزش عالی، نقش دانشجوی جوان در رشد هنرمتعالی و انقلابی، دانشجوجوان و رسانه، دانشجوجوان و حماسه اقتصادی است.

میزانی خاطر نشان کرد: در بخش طراحی پوستر باموضوعات روزدانشجو، روزجوان، صرفه جویی درمقابل مصرف گرایی، دانشجو و سبک زندگی و همچنین متن ادبی با موضوعات دانشجوی جوان و انتظار، نامه دانشجو جوان به “شهدای دانشجو” وکاریکاتور با موضوعات دانشجوی جوان و شب امتحان، کتب آزمون، شهریه دانشگاه، سلف و بوفه است.

وی با اشاره به دیگر بخشهای این جشنواره اظهار کرد: عکس، شعر، خوشنویسی، داستان نویسی، ساخت کلیپ و فیلمنامه نویسی کوتاه از دیگر بخشهای مهم این جشنواره با موضوعات و عناوین خاص است که شرکت کنندگان می توانند با مراجعه با پایگاه اطلاع رسانی این جشنواره به آدرس اینترنتی www.7salam.ir اطلاعات بیشتری را در زمینه جشنواره سراسری سلام کسب کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.