مسابقه عکاسی درباره آلودگی هوا

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايسنا؛ خانه هنر خرد طی فراخوان مسابقه‌ای از کودکان و نوجوانان تهرانی خواسته است که آلودگی هوای شهرشان را با دوربین عکاسی ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، «منوکسید تهران» پروژه‌ای فرهنگی ،اجتماعی ،شهری‌ و زیست محیطی است که با ابزارهای هنری و فرهنگی به مسئله‌ی آلودگی هوای شهر تهران می‌پردازد و این بار به موضوع آلودکی هوا با نگاه کودکان و نوجوانان به دیدن شهری خواهد پرداخت.

«منوکسید تهران» در سال ۱۳۹۱ در مرکزی آموزشی در تهران با حضور ۳۶ هنرمند آغاز شد. این پروژه در بخش نخست با رویکرد و واکنش به آلودگی تهران (به معنای کلان و برداشت شخصی هنرمندان از این معضل) توسط بخشی از هنرمندان معاصر که صاحب فرزند یا فرزندانی بودند در مدیوم‌های مختلف برگزار شد.

امروز در ادامهٔ پرداختن به‌ همان دغدغه از زاویه‌ای دیگر بخش دوم این پروژه آغاز و فراخوان عکاسی برای جذب آثار از دیدگاه خود کودکان و کسانی که مستقیم سهمی از مضرات آن می‌برند منتشر شده، قوانین و شرایط ارسال با توجه به مراحل آسان و در دسترس بودن ابزارهای عکاسی (موبایل‌ها، دوربین‌های مبتدی تا دوربین‌های آنالوگ و دیجیتال) مشخص است.

خانه هنر خرد که فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی مختلفی را برگزار می‌کند برای بار دوم در اجرای این پروژه نیز همکاری دارد.بر همین اساس کودکان ونوجوانان تهرانی می تواننند حداکثر ۱۰ تصویر با دقت حداقل ۱۵۰ dpi، با فرمت jpg به این دفتر خانه بفرستند.

حداقل سایز هر عکس ۲۰x۳۰ سانتی‌ متر باید باشد و تصاویر ارسالی می‌توانند هم رنگی و هم سیاه و سفید باشند.

عکس‌ها باید فقط از طریق وبسایت ویژه پروژه www.tehranmonoxide.com  فرستاده شوند و قید نام، نام خانوادگی، سن، نام مدرسه‌، شماره تماس و ایمیل در انها ضروری است.

به سه نفر از شرکت‌کنندگان برگزیده سه عدد دوربین عکاسی و امکان شرکت رایگان در کارگاه‌های عکاسی معتبر تعلق می‌گیرد. زمان نمایش عکس‌ها زمستان ۹۲ و اعلام عکس‌های برگزیده هم با توجه به هر رده‌ی سنی خواهد بود.

آخرین مهلت ارسال یکشنبه ۱۵ دی ۹۲ تعیین شده است.نشانی «خانه هنر خرد»: تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، بالا‌تر از میدان یاسمن، موسسه منظومه خرد است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.