جشنواره ملی خوشنویسی رضوی

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايرنا؛ جشنواره ملی خوشنویسی رضوی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار فارسي مچ، روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید حمید طباطبایی با اعلام این مطلب افزود: به مناسبت میلاد با سعادت عالم آل محمد(ص)حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) و همزمان با دهه کرامت سال آینده این اداره کل دوازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی را برگزار می نماید.

وی ترویج و اشاعه فرهنگ رضوی، گسترش فعالیتهای فرهنگی – هنری – مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه حضرت امام رضا(ع)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست.

وی سایر این اهداف را تعمیق و گسترش جلوه های فطری و معنوی تعالی انسان متخلق به سیره و سخن اولیای الهی، جریان سازی هنر ایرانی – اسلامی در ذیل ارزش های الهی و سیره و تعالیم انبیاء و اولیای الهی، بسترسازی برای رشد و تعالی جایگاه بی بدیل فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی در سایه شخصیت و معارف امام رضا (ع) و فرهنگ والای رضوی، الگوسازی و تبیین فرهنگ متعالی رضوی ذکر کرد.

وی اضافه کرد: این جشنواره در بخشهای مکاتب و حدیث نفس و اشعار و دلنوشته های هنرمندان در حوزه فرهنگ و معارف رضوی، روایات ائمه و معصومین در خصوص معرفی و جایگاه والای حضرت رضا (ع) و در رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق ، نسخ- ثلث ، نقاشی خط و خط تحریری در دو بخش اساتید (بخش جنبی) و بخش رقابتی برگزار می شود.

وی مهلت شرکت در این جشنواره را تا ابتدای مرداد ماه سال 93 اعلام کرد و گفت: علاقمندان حداکثر سه اثر با موضوعات اعلام شده را می توانند به دبیرخانه جشنواره در مجتمع فرهنگی و هنری سلطانعلی مشهدی انجمن خوشنویسان مشهد مقدس ارسال کنند.

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی از اعلام فراخوان این جشنواره خبر داد و افزود: فراخوان این جشنواره در سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، انجمن خوشنویسان مشهد و جشنواره امام رضا(ع) منتشر شده است.

وی خاطر نشان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را با فرمت jpg با حجم تقریبی یک مگابایت به آدرس پست الکترونیک honari-khrz@farhang.gov.ir ارسال نمایند.:

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

امکان نظردهی غیر فعال شده.

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.