نقدي بر جشنواره معمار انقلاب

6

همان گونه كه مستحضر هستيد بخش تلخند در سايت فارسي مچ قصد دارد نقدي منصفانه داشته باشد بر روند اجرايي، داوري و برگزاري مسابقات اينترنتي مختلف.

امام حسین علیه السلام فرمودند: من اَحبک نهاک و من اَبغضک اَغراک.

کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. (نزهه الناظر،ص88)

جشنواره معمار انقلاب به واسطه ي برگزاري اولين جشنواره رسانه هاي ديجيتال در موضوع تخصصي امام خميني (ره) توانست قدم هاي بلندي در راستاي شناساندن و ترويج سيره امام بزرگوار بردارد.

همواره جشنواره هايي كه براي اولين بار برگزار شوند داراي سختي هاي خاص خود هستند، از جمله اينكه به دليل عدم تجربه راجع به برگزاري، تمامي اصول مسابقه بايد از ابتدا نوشته شود و در صورت عدم دقت كافي باعث مشكلاتي در برگزاري آن جشنواره مي گردد.

البته خوشبختانه اين جشنواره توسط گروهي برگزار شد كه سابقه برگزاري دو سال مسابقات قرآني را در كارنامه خود داشتند و همين امر باعث شد تا از بسياري از كاستي هاي اين جشنواره كاسته شود.

از نقاط مثبت اين جشنواره مي توان به برگزاري جشنواره با همكاري نهادهاي مختلف اشاره نمود كه خود باعث بالا رفتن كيفيت آن مي گردد.

از ديگر نقاط مثبت اين جشنواره مي توان به بخش پرسش و پاسخ آن اشاره نمود كه در طول جشنواره به خوبي و با دقت به سوالات شركت كنندگان پاسخ دادند و نظير جشنواره هاي ديگر به قرار دادن چند پرسش و پاسخ رايج اكتفا نكردند.

و نقطه مثبتي كه جا دارد در مسابقات ما افزايش بيابد معرفي اسامي داوران مي باشد كه در اين جشنواره صورت گرفت، البته براي نهادينه كردن اين امر وبلاگ نويسان بايد از خودشان شروع نمايند و با عدم برنده شدنشان در جشنواره اي، سيل تهمت ها و افتراها را بر داوران جشنواره ها وارد نكنند و به صورت منصفانه بر داوري جشنواره بنگرند.

متاسفانه در سال هاي اخير اعتراض هاي غيرمنصفانه وبلاگ نويسان در جشنواره ها باعث شده است تا عملا مسئولين  جشنواره هاي وبلاگ نويسي از معرفي داوران، خودداري نمايند در حالي كه اين روند در ديگر جشنواره ها نظير شعر، متن ادبي و … كمتر ديده مي شود و داوراني كه نظير خود بنده معرفي شده اند مورد هجمه ي بيشمار دوستان مواجه شده اند؛ فارسي مچ سعي دارد با قرار دادن نقدهاي منصفانه اين روند را با همياري شما وبلاگ نويسان ارجمند تصحيح نمايد.

خوب از اين بحث كه بگذريم مي رسيم به ديگر نقطه مثبت جشنواره معمار انقلاب كه تعداد بالاي جوايز آن بود و نكته ي مثبت ديگر جشنواره، تبليغات جشنواره پس از تمديد آن مي باشد در ابتداي شروع جشنواره تبليغات آن چنگي به دل نمي زد اما با تمديد جشنواره روند تبليغات آن بسيار عالي گرديد و مي توان عدم اطلاع رساني مناسب در ابتداي شروع جشنواره را يكي از نقاط ضعف آن برشمرد و مي توان عدم اطلاع رساني خبري مناسب در طول جشنواره را از ديگر معايب آن برشمرد.

نقطه  ضعف ديگر جشنواره را مي توان به تمديد چندباره ي زمان اعلام برندگان اشاره نمود كه شايسته است مسئولين برگزاري جشنواره ها با برنامه ريزي دقيق تر اين مسائل را كنترل نمايند.

نقطه ي ضعف پاياني جشنواره را مي توان در عدم اعلام آدرس وبلاگ ها و سايت هاي برگزيدگان و فقط اكتفا نمودن به ذكر عنوان وبلاگ و نام نويسنده آن اشاره نمود.

در پاين ضمن تشكر از مسئولين برگزار كننده نخستين جشنواره رسانه هاي ديجيتال معمار انقلاب، اميدواريم كه نقاط قوت اين جشنواره در سال آينده پررنگ تر و نقاط ضعف آن محو گردند.

اگر شما نيز نكته ي قوت يا ضعفي در اين جشنواره مشاهده نموديد كه در اينجا ذكر نشد، مي توانيد در بخش نظرات همين مطلب ذكر نمايد؛ توجه شود كه نظرات خارج از انصاف تاييد نمي گردد.
در صورتي كه شما نيز نقدي منصفانه به جشنواره هاي ديگر داريد مي توانيد از طريق بخش ارسال خبر سايت ارسال نماييد تا با نام خودتان درج گردد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۶ دیدگاه

 1. با سلام و خسته نباشید هرچند مسابقه در حد خوبی برگزار شد اما باید به این نکته هم اشاره شود من یکی از برندگان این مسابقه در بخش ویژه بودم قرار بود به نفرات برگزیده ذر هر بخش مبلغ یک میلیون تومان بدهند اما دوستان کم لطفی کردند و 250 تومن دادند من ناراضی نیستم اما از ابتدا باید این نکته مشخص می شد ما توقعی نداشتیم اما 1چهارم پول اصلی کم لطفی بود

 2. با سلام

  آقای گل محمدی کدوم جشنواره بی عیب هست ..کنگره ملی وقف که از دوستان شما هستن .. جشنواره افق آینده هم همچنین چرا نقدی بر اونها نزدید .. چند بار تمدید شد داوری بو دار بود دبیر جشنواره شون رو هم که حتما خاطرتون هست ..

  داوران معمار انقلاب که همه از مرکز نشر امام خمینی بودن و با یه نگاه هم می تونستن متن های استفاده شده رو آنالیز کنن ..هر برگزیده ی خوشحال و هر بازمونده ی خلاصه ناراحت و در این بین هر کسی حق رو به خودش میده .. و این موارد همچنان در جشنواره ها تکرار میشه مگر اینکه بدن شما همه رو داوری کنید !!!

  من الله التوفیق

  • با سلام خدمت شما دوست عزيز
   آقا/خانم حسني بزرگوار ما كه چيزي نگفتيم، ما هم نوشتيم كه قراره جشنواره ها را به صورت منصفانه نقد كنيم تا عيب هايي كه در جشنواره ها رايج شده كم و به تدريج از بين برود.
   در رابطه با كنگره وقف، مسئولين آن از دوستان من نيستند به ما پيشنهاد همكاري تبليغاتي دادند و من هم قبول نمودم؛قطعا شما و هر شخص ديگر هم چنين پيشنهادي بدهد با كمال ميل مي پذيرم كما اينكه خبرهايي را درج مي كنيم كه هيچ جا تاييد نمي كنند؛ كنگره وقف كه تمام شد شما نقدي منصفانه براي آن بنويس و بفرست من خودم تو سايت قرار مي دهم تا خيال شما راحت شود.
   جشنواره افق آينده هم كه زماني بود كه ما اين بخش را نداشتيم.
   ضمن اينكه ما در اين نقد بيشتر از اينكه عيب ها را را ذكر كنيم، حسن ها را بيان نموديم و زياد هم روي داوري مانور نداديم چون بحث داوري به سلايق افراد هم مربوط مي شود.
   در پايان هم خدمت شما و دوستان ديگر عرض مي كنم كه بياييد كمي فراتر از شخص به مسائل نگاه كنيد، بياييد واقعا از روي انصاف مسائل را بنگريم و احيانا ناراحتي هاي گذشته را به چيزهاي ديگر ربط ندهيم؛ دليل نمي شود چون من هم در جشنواره ها شركت مي كنم و هم مدير اين سايتم از موقعيتم سوء استفاده كنم و جشنواره اي را كه برنده نشدم بكوبم؛ اگر چنين كاري كردم شما تشريف بياريد و من را نقد كنيد.
   اصلا زين پس شما و ديگر دوستان منتقد بنده بياييد و نقد جشنواره ها را روي سايت قرار دهيد، من ديدم كسي نقدي ارسال نمي كند گفتم خودم بنويسم وگرنه براي من راحت تر اين است كه بگم كاربر فرستاده و مسئوليتش هم با خودش است و به من ربطي ندارد.
   موفق باشيد.

 3. سلام.بخش حمایتی چی شد؟کسی در دبیرخانه و سایت پاسخگو نیست؟دبیرخانه می گه من از این بخش اطلاعی ندارم. لطفا شما پیگیری کنید؟
  ممنون

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.