دومین جشنواره جایزه ادبی تسنیم

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از خبرگزاري فارس؛ دومین جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» امسال با موضوع «کودکان و نوجوانان افغانستان» برپا می‌شود.

دبیر دومین جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» با بیان اینکه این جشنواره امسال با موضوع «کودکان و نوجوانان افغانستان» برپا می‌شود، گفت: مهلت ارسال اثر به این جایزه تا پایان آذر سال جاری اعلام شده است.

بتول سیدحیدری، دبیر جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» درباره این جشنواره، بیان داشت: جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» یک جشنواره داستان کوتاه است که همه فارسی زبانان را برای شرکت در این جشنواره دعوت کرده است.

وی اضافه کرد: امسال این جشنواره موضوع ویژه خود را به «کودک و نوجوان افغانستان» اختصاص داده است تا جشنواره بهانه‌ای باشد که این کودکان مظلوم هم دیده شوند.

سیدحیدری ادامه داد: کودکان افغانستان سال‌ها است که فراموش شده‌اند، اگر هم توجهی توسط رسانه یا ارگانی به آنها می‌شود یا به صورت گذری و مقطعی یا حتماً به دنبال استفاده و نفع شخصی است، چرا که سالها است که کودکان افغانستان قربانی شده‌اند و فریادشان را هم هیچ کس نمی‌شنود، کسی هم آنها را نمی‌بیند.

وی افزود: جشنواره‌های زیادی در افغانستان در حوزه ادبیات برگزار شده است، اما تاکنون از منظر «کودک و نوجوان افغانستان» پرداخته نشده است؛ متاسفانه در افغانستان ادبیات کودک نداریم چون نویسنده‌ای که کودک درونی قوی داشته باشد نداریم.

سیدحیدری ادامه داد: شاید نویسنده‌های ما کودکی‌شان را گم کرده‌اند؛ کودکان ما خیلی زودتر از کودکان کشورهای دیگر به دنیای بزرگ‌ترها وارد می‌شوند و اگر خودشان هم مایل نباشند جبر زمانه و شرایط موجود آنها را بی‌رحمانه به این حوزه وارد می‌کند.

وی افزود: امسال «جایزه ادبی تسنیم» را با این موضوع برگزار کردیم تا تمام فارسی زبانان و علاقمندان به حوزه ادبیات کودک و نوجوان بدانند که در افغانستان دنیای کودکی با آن تعاریفی که اندیشمندان مقوله کودک و نوجوان می‌کند نداریم و امیدوارم این جشنواره فتح بابی شود تا یک بار دیگر قلم‌ها برای این کودکان و نوجوانان و یا درباره این گروه سنی بنویسند.

این نویسنده کشور افغانستان گفت: جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» در بخش تخصصی «کودک و نوجوان» و بخش «آزاد»، برگزار می‌شود، اما محوریت داستان‌ها افغانستان است  که علاقه‌مندان تا پایان آذر سال جاری می‌توانند آثارشان را به ایمیل‌های ارسالی توسط دبیرخانه این انجمن ارسال کنند.

نحوه ی ارسال اثر: مشخصات کامل نویسنده بصورت پیوست به همراه اثر به آدرس (ایمیل):

festival.tasnim@gmail.com

smh_meysam@yahoo.com

سایت رسمی جشنواره :  www.tasnim-ins.com

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.