مصاحبه با برترين وبلاگ نويس مهدوي

3

به گزارش «فارسي مچ» همان طور كه مطلع مي باشيد و در سايت نيز اطلاع رساني شد بالاخره بعد از مدت ها برندگان نخستين جشنواره رسانه هاي ديجيتال مهدوي اعلام گرديد، در ميان برندگان، نامي آشنا به چشم مي خورد و آن نام نامي به جزء اميرحسين مهدي پور نبود؛ ايشان توانستند با وبلاگ عصر ظهور عنوان برترين وبلاگ مهدوي را كسب نمايند البته ايشان با اين وبلاگ مقام هاي متعددي كسب نمودند به همين خاطر مزاحم ايشان شديم براي گرفتن يك مصاحبه؛ متن زير حاصل گفت‌وگويي صميمي با ايبشان مي باشد.

 • سلام، لطفا خودتان را معرفي نماييد؟

بسم الله الرحمن الرحيم

اميرحسين مهدي پور متولد 1370 ساكن استان البرز مي باشم .

 • از چه زماني در فضاي مجازي مشغول فعاليت هستيد و از چه زماني وبلاگ نويسي را آغاز كرديد؟

از سال 1385 با فضاي مجازي آشنا شدم و در سال 1386 اولين وبلاگم را با موضوع مهدويت ساختم كه همين وبلاگي است كه در جشنواره رسانه هاي ديجيتال مهدوي مقام كسب كرد.

 • انگيزه شما براي وبلاگ نويسي چه بود؟

همه وبلاگ هايي كه تاكنون ساختم با موضوعات اسلام و اهل بيت بوده و همه هدف من ترويج فرهنگ ناب علوي است ، تا سهمي كوچكي در بين هزاران مبلغ و مروج فرهنگ ناب اسلامي داشته باشم ،  وظيفه هر شيعه است كه به تبليغ دين اسلام بپردازد و  خداروشكر كه به ما اين استعداد و توانايي را داد كه با ابزارهاي پيشرفته فضاي مجازي صداي خود را به گوش جهانيان برسانيم و آثاري منحصر به فرد به جاي بگذاريم .

 • شما در جشنواه رسانه هاي ديجيتال مهدوي عنوان برترين وبلاگ مهدوي را كسب كرديد، لطف نماييد برخي از مقام هاي ديگر خود را ذكر نماييد؟

اولين مقام من سال 1386 در جشنواره بين المللي آخرين منجي بود و بعد ،

كسب مقام اول در جشنواره فرهنگي هنري آخرين اميد

كسب مقام سوم در چهارمين جشنواره رسانه هاي ديجيتال

كسب مقام چهارم در جشنواره سراسري وبلاگ هاي ديني کشور

بهترين وبلاگ مهدوي در جشنواره رسانه هاي ديجيتال مهدويت

و ….

در حال حاضر چند وبلاگ و با چه موضوعاتي داريد؟

1-      پايگاه مهدويت عصرظهور ( www.asrezohor.ir )

2-      پايگاه بهشت هشتم ( www.behesht8.ir  )

3-      پايگاه ترويج فرهنگ شهادت ( wwww.shahid110.blogfa.com )

4-      پايگاه پيامبر اعظم

5-      پايگاه تخصصي نماز

6-      پايگاه اطلاع رساني امام خميني

7-      پايگاه جامع امام حسين (ع)

8-      پايگاه قرآن كريم

9-      پايگاه امام هادي (ع)

 • لطف كنيد چند خاطره از دوران وبلاگ نويسي خود ذكر نماييد؟

در دوران وبلاگ نويسي دوستان بسيار خوبي پيدا كردم كه هنوز هم رابطه ام باهاشون برقراره و همكاري نيز با هم ميكنيم از مشهد ، گرگان ، تهران ، و… و از جمله دوست عزيزم شما مدير سايت ارزشي و فعال فارسي مچ كه اولين بار در اختتاميه جشنواره رضوي تهران آشنا شديم .از همكاري هايي كه كرديم و دوستي هايي كه داشتيم بهترين خاطرات را رقم زد براي من . خدا رو شكر

 • يك نفر اگر بخواهد وبلاگ نويس خوبي شود به چه ابزاري نياز دارد؟

وبلاگ نويسي در اصل به عنوان روز نوشت است . از آنجا كه اين فضاي رايگان است و بسيار ساده و بدون نياز به علم كد نويسي ميتوان مطالب خود را در آن گنجاند جايگاه خوبي بين كاربران دارد، و وبلاگ نويسان ارزشي توانسته اند آثاري طراحي كنند كه به سختي ميتوان تشخيص داد كه وبلاگ است يا سايت ، جاي پيشرفت بالايي دارد.

من به وبلاگ نويسان ارزشي نكته هايي اشاره ميكنم و چند مطلبي را ذكر ميكنم :

1 – انظباط هميشه حرف اول است ، بايد مطالب موضوع بندي شوند و هر مطلب در موضوع خود قرار بگيرد تا مطالب به راحتي براي كاربران در دسترس باشد .

2 – نكته مهمي است كه اكثر كاربران اينترنت مطالبي را كه زياد باشند و داراي فونت و رنگ بندي مناسب نباشند نميخوانند ، از اين رو بايد دقت داشت كه فونت مناسب استفاده شود فاصله حروف از هم مناسب باشد و رنگ تيترها با متن متفاوت باشد . و تا ميتوانيد دنبال مطالب تاثير گذار و جذاب باشين و كوتاه –  اگر مطلبي بيش از 2 صفحه دارين چند خطي از مطلب را در پست خود بزارين و باقي را در ادامه مطلب بگذارين تا صفحه شما طولاني نشود و باعث جذاب شدن وبلاگ شما مي شود .

3 – استفاده از برچسب ( كلمات كليدي ) در هم مطلب براي كليد واژه سايت هاي جستجوگر. كلمات كليدي مربوط با مطلب را بگذارين و از كلمه اي كه به مطلب شما ربطي ندارد استفاده نكنيد .

4 – تا ميتوانيد صفحه وبلاگ خود را با كدهاي جاوا و .. شلوغ و پر حجم نكنيد ، و صفحات وبلاگتان تا ميتوانيد كم حجم باشد تا سرعت لود بالايي داشته باشد تا بازديدكننده را جذب كند و باعث هنگ كردن مرورگر بازديدكننده نشود . و از كدهاي آهنگ فلش استفاده نكنيد ، زيرا وقتي يك كاربر چند صفحه را باز كند ، هر صفحه آهنگ را شروع به پخش ميكند و اين باعث اذيت كاربر ميشود .

و…

 • نظرتون راجع به سايت فارسي مچ چيست، آيا توانسته اطلاع رساني خوبي در زمينه مسابقات اينترنتي انجام دهد؟

تا سال پيش از يك سايت ديگري استفاده ميكردم براي خبرهاي وبلاگي ، البته اون زمان خوب اطلاع رساني ميكرد ، ولي از وقتي كه فارسي مچ راه اندازي شد به هر دو سايت مراجعه ميكردم تا اينكه ديگر مشتري اين سايت شدم و ميتوانم بگويم وقتي به اينترنت وصل ميشم بعد سايت بلاگفا و فارس نيوز ، سومين سايتي كه سر ميزنم فارسي مچ است . براي شما دوست عزيزم مدير سايت فارسي مچ آرزوي موفقيت دارم و تشكر بابت زحماتي كه كشيدين تا به اينجا و ما به راحتي و بدون هزينه از آن استفاده كرديم.

 • به عنوان سخن پاياني اگر مطلبي مدنظر شما مي باشد ذكر نماييد؟

حدود 14 سال داشتم ، يك روز يكي از دوستان كه سنش از ما بزرگتر بود يه حرفي به من زد ، گفت ميخواي براي ظهور امام زمان چه كار كني ؟ اگه امام زمان ظهور كنه بگه چيكار كردي چي ميخواي بگي ؟ چه كاري از دستت بر مياد ؟ اون روز سكوت كردم و نتونستم جوابي بدم ، چون چيزي نميديدم كه در توانم باشد براي آقا انجام دهم جد دعا ..

خلاصه گذشت تا اينكه چند سال از شروع به كار وبلاگ مهدويت عصرظهور گذشت ، با خودم ياد اون حرف افتادم ، من با همه كوچيكيم تو عاشقاي امام زمان كه نوكر نوكراي درگاه امامم هستم يك كار كردم ، تا امروز هفت سال است كه براي مولايم مينويسم ، الحمد الله شكر ، اگه دوستم امروز بگه امام زمانت ظهور كرد و ازت پرسيد چه كردي براي من ، ميگم آقا كوچكترينم در درگه شما منم ، ترويج فرهنگ اسلام رو كردم گرچه ناچيز بود و كم از اين درياي بي كران ولي ،  حداقالش اينه كه سرم پايين نيست كه بگويم دست روي دست گذاشتم تا تو بيايي و كاري نكردم .

دوستان وبلاگ نويس ، قدر خودتون رو بدونيد ، ما در يك جنگ به سر ميبريم ، جنگ نرم ،همه ذوق و استعداد و توانايي خود را در اين فضاي سايبري بگذاريم ، مطمئنا تلاش ما بي نتيجه نمي ماند .

امام حسین علیه‏السلام به اصحاب خود فرمود:
هر کس با جان خود ما را یاری نماید جایگاه او درجات عالی بهشت است.
و گاهی یاری نمودن آنها با زبان حتی به سرودن اشعار و يا تبليغ معارف اهل بيت است

* تا مي توانيم از كپي كردن فاصله بگيريم و مطالب خود را از نرم افزار ها ، كتاب ها ، مقالات و .. جستجو كنيد و اثري جديد در فضاي مجازي بياورين .

*جشنواره هاي وبلاگ نويسي خوب هستن ، مثلا اگر فراخوان جشنواره اي با موضوع مهدويت شد همه وبلاگ نويسان بسيج مي شوند و صد ها وبلاگ به هزاران وبلاگ مهدويت اضافه مي شود مطالب گنجانده مي شوند و اين خوب است . و باعث مي شود كه رقابت ايجاد شود و هر شخص از همه توانايي و ذوق خود استفاده كند و اثري منحصر به فردي را از خود به جاي بگذارن . و در آخر يك سري از عزيزان برگزيده شناخته مي شوند كه در اصل همه آثار برگزيده هستند و مهم و اصل نيت ، تبليغ و ترويج فرهنگ ناب مهدويت است .

 • با تشكر از اينكه وقت گرانبهاي خود را در اختيار ما قرار داديد.

خواش ميكنم ، في امان الله

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۳ دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  جا دارد از کار خوب مدیران فارسی مچ بخاطر مصاحبه تشکر کنم..
  آقای مهدی پور واقعا کارهاشون حرف نداره وبلاگ های مفیدی طراحی کردن ان شاءالله سرباز امام زمان (ع) باشند

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.