ششمین کنگره بین­‌المللی سلامت

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از خبرگزاري تسنيم؛ مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری از برگزاری ششمین کنگره بین‌المللی سلامت در حوادث و بلایا خبر داد.

حسن اسحاقی اظهار کرد: امروزه در دنیای کنونی با وجود پیشرفت‌های زیادی که در حوزه‌های مختلف صورت گرفته است، هنوز موضوع حوادث و بلایا به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های بشر از جنبه­‌های گوناگون حائز اهمیت است.

به گزارش فارسي مچ، وی افزود: حوادث و بلایا به صورت مکرر در دنیای پیرامون ما رخ می­دهند و یکی از جنبه­‌های مهم در حوادث و بلایا مقوله سلامت است.

اسحاقی با بیان اینکه خدمات سلامتی در حوادث طبیعی عامل اصلی بقاء انسان‌ها و نخستین مطالبه بازماندگان است، گفت: حوادث و بلایا همیشه تاثیر چشمگیری بر بهداشت، سلامت عمومی و رفاه اجتماعی جمعیت آسیب دیده بر جای می‌گذارد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: در این راستا و با توجه به رسالت علمی سازمان بسیج جامعه پزشکی، تجارب ارزنده دفاع مقدس و نظر به قابلیت‌های بالای این سازمان در حوزه مدیریت حوادث و بلایا و نقش کلیدی آن در شکل‌گیری سازمان مدیریت بحران، سعی بر آن شده است که در راستای سیاست­های کلان سلامت کشور از برگزاری کنگره‌­های دوسالانه بین‌المللی و با گردآوری اندیشمندان داخلی و خارجی این حوزه، مجالی برای حل این نگرانی تاریخی به صورت علمی فراهم شود.

اسحاقی با بیان اینکه تاکنون پنج دوره از این کنگره برگزار شده است، افزود: برگزاری این کنگره بدنبال برگزاری پنج کنگره قبلی و در راستای بررسی دانش تولید شده از طریق پژوهش‌های علمی انجام شده در سراسر جهان، بحث و تبادل نظر با حضور متخصصان و صاحب‌نظران و معرفی ظرفیت‌های علمی موجود در کشور است.

وی اظهار کرد: به دنبال برگزاری پنجمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا در زمستان سال 90 و راه‌اندازی دبیرخانه دائمی سلامت در حوادث و بلایا در پژوهشکده حوادث و بلایا که مسئولیت دبیرخانه دائمی کنگره را نیز بر عهده دارد، سعی بر آن شده است که با ایجاد هماهنگی بین بخشی بین سازمان‌های درگیر با ایجاد بزرگترین بانک اطلاعات علمی در حوزه حوادث و بلایا در این پژوهشکده، زمینه انجام مطالعات جامع و چند سازمانی پیرامون مسائل موجود در این زمینه را با استفاده از رویکردی علمی تسهیل نموده و زمینه توسعه پایدار و روزافزون کشور را فراهم کند.

اسحاقی از برگزاری ششمین کنگره بین‌المللی سلامت در تاریخ شانزدهم تا هجدهم بهمان ماه امسال خبر داد و گفت: از محققان و اندیشمندان این حوزه جهت تبادل اطلاعات علمی و تجربیات دعوت بعمل می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: از کلیه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران تقاضا می‌شود که مقالات خود را جهت ارائه در این کنگره از طریق سایت کنگره به آدرس www.ichd.ir ارسال کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.