نخستین مسابقه داستان‌نویسی خوی

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از خبرگزاري فارس؛ دبیر نخستین مسابقه داستان‌نویسی در خوی گفت: بنیاد قلم فارابی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نخستین مسابقه داستان‌نویسی خوی را برگزار می‌کند.

اسماعیل لطفی اظهار داشت: بنیاد قلم فارابی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نخستین مسابقه داستان‌نویسی خوی را برگزار می‌کند.

وی تصریح کرد: خوی از دیر باز تاکنون آثار ماندگار بسیاری را در تاریخ خود به ثبت رسانده و مؤلفان گران‌سنگی در حوزه ادبیات داستانی از این خطه پرورش یافته‌اند.

لطفی نویسنده و شاعر خویی با اشاره به وسعت افکار و اندیشه نویسندگان این شهر، افزود: نویسندگان و صاحبان اثر خویی چه در زمینه نثر و چه در زمینه نظم، دارای اندیشه‌های والای انسانی و فلسفی بوده‌اند.

وی اضافه کرد: با نگاهی به آثار گذشته، این مطلب به وضوح بیان می‌شود که خوی دارای ریشه‌های غنی فکری، فلسفی و اندیشه‌های درونی و برتر انسانی بوده و ذوق عرفانی و محتوای غنی انسانی با تکنیک‌های نویسندگی در هم آمیخته است.

لطفی تاکید کرد: تاکنون در تاریخ ادبیات ایران مؤلفانی چون مفتون دنبلی که جایگاه ویژه‌ای در نثر فارسی دارد در خوی آنچنان که می‌باید شناسانده نشده است و این به تمام حرکت‌های فرهنگی و نیاز مبرم حفظ و معرفی داشته‌های فکری و مکتوب ما بر می‌گردد.

وی تصریح کرد: امروز جوانان بسیاری در این خاک دست به قلم برده و آثاری را خلق می‌کنند که در تنوع موضوع، تکنیک و سبک نوشتاری جای بحث بسیاری را در آینده خواهد داشت.

مدیرعامل بنیاد قلم فارابی خاطرنشان کرد: سال‌ها در ذهن این تفکر غوطه می‌خورد که شناسائی و معرفی آثار جوانان خویی می‌تواند در حفظ و جریان‌سازی حرکت گسترده تألیف در حوزه ادبیات داستانی موثر باشد.

لطفی اضافه کرد: اولین مسابقه داستان‌نویسی خوی در همین راستا تدوین شده و با همراهی و حمایت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موثر این اداره می‌تواند سرآغاز جشنواره‌های مختلف داستانی در خوی باشد.

وی در ادامه گفت: شناسائی صاحبان قلم جوان و نوجوان از اهم اهداف این مسابقه بوده و گزیده‌ای از آثار آن‌ها به صورت مجموعه داستان منتشر خواهد شد.

دبیر نخستین مسابقه داستان نویسی خوی افزود: تاریخ ارسال آثار نویسندگان خویی تا پنج خرداد ماه بوده و از بین آثار رسیده به آثار برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

گفتنی است که نخستین مسابقه داستان‌نویسی خوی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط موسسه غنی دولتی بنیاد قلم فارابی به مناسبت روز مبعث پیامبر اکرم (ص) در تاریخ 17 خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.