مسابقه‌ی شعر طنز لبخند جوانی

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايسنا؛ اولین مسابقه شعر طنز “لبخند جوانی” برگزار می‌شود.

مهلت ارسال آثار 25 اردیبهشت است و داوری آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره توسط کمیته ادبی به سردبیری رضا رفیع انجام می‌شود.

حسن اشتری، مدیرعامل مؤسسه خانه شهریاران جوان، با اعلام این خبر گفت: طنز راستین که از حوادث واقعی زندگی نشأت گرفته و مبتنی ‌بر واقعیت‌های زندگی بوده، ضمن دادن تصویر هجوآمیزی از جهات منفی زندگی، معایب و مفاسد، حقایق تلخ مختلف فردی و اجتماعی را به ‌صورتی اغراق‌آمیز نمایش می‌دهد و از این طریق، تضاد عمیق وضع موجود با اندیشه یک زندگی عالی و مألوف را آشکار می‌سازد و مسلماً تلفیق جوانی با ادبیات و طنز می‌تواند ضمن خلق آثاری متفاوت، مشکلات مختلف جوانان در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و … را از دریچه‌ای نوین نمایان سازد.

او با برشمردن اهداف برگزاری این مسابقه خاطرنشان کرد: مسابقه شب شعر طنز “لبخند جوانی” با هدف شناسایی، جذب و پرورش ادبی و خلاق جوانان هنرمند در کانون‌های ادبی خانه شهریاران جوان در مسیر ارتقای دانش و همچنین ایجاد شور و هیجان و فراهم کردن یک روز به یادماندنی و شاد برای جوانان برگزار می‌شود.

او درباره شرایط و مهلت ارسال آثار گفت: شاعران جوان می‎توانند آثار خود را به صورت فایل word یا pdf به آدرس الکترونیکی info@shahryaranejavan.ir و یا به دبیرخانه شب شعر لبخند جوانی به نشانی خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، نبش کوچه هشتم، شماره 23، خانه شهریاران جوان تا تاریخ 25 اردیبهشت 92 ارسال کنند.

در این مسابقه جوانان هنرمند می‌توانند با درنظر گرفتن موضوعات و مضامین جوان محور ذیل و در قالب طنز به خلق آثار بپردازند.

جوان و

مسکن

ازدواج

اشتغال

آسیب‌های اجتماعی

تهاجم فرهنگی

سربازی

اوقات فراغت

سیاست

اینترنت

ارتباط با والدین

و …

مدیرعامل مؤسسه خانه شهریاران جوان تأکید کرد: قالب ادبی آثار آزاد است و هر شرکت‌کننده تنها می‌تواند سه اثر خود را ارسال کند. آثار منتشرشده نیز امکان شرکت در مسابقه را دارند. بدیهی است به مدارک ناقص یا آثار ارسال‌شده بعد از مهلت مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد و در رقابت شرکت داده نمی‌شوند. همچنین آثار ارسالی شاعران به صاحبان اثر بازگردانده نمی‌شود. ذکر نام و نام خانوادگی، نشانی دقیق محل سکونت، آدرس پست الکترونیکی و شماره تماس به همراه اثر نیز الزامی است.

او در پایان گفت: کمیته ادبی این مسابقه به سردبیری رضا رفیع داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را بر عهده دارند و از نفرات برتر این مسابقه در مراسم شب شعر طنز “لبخند جوانی” تقدیر خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانند با شماره 88740363 تماس بگیرند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.