دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايكنا؛ زمان ثبت نام دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی از 10 آذرماه آغاز می‌شود و 17 بهمن‌ماه نيز مراسم اختتاميه آن برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، محمد لايق، مسئول دبيرخانه دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی، با اشاره به برگزاری دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی، اظهار كرد: در اولين دوره اين جشنواره، يك هزار و هفتصد اثر به دبيرخانه ارسال شد و حتی شاهد حضور ايرانيان مقيم خارج از كشور بوديم. در اين دوره باوجود اينكه زمان رسمی ثبت‌نام از 10 آذرماه است، اما متقاضيان درخواست ثبت‌ نام را دارند.

وی افزود: زمان ثبت‌نام از 10 آذرماه آغاز و تا پايان دی ماه به مدت 50 روز ادامه خواهد داشت. همچنين داوری همزمان با دريافت آثار آغاز می‌شود. علی پيروزمنش، رياست كميته داوران را برعهده دارد. همچنين سيدرضا شريفی، مسئول بخش فنی داوران و محمدامين تقوی، مسئول بخش محتوايی داوران، است.

وی بيان كرد: مجيد عليزاده، مسئول بخش پورتال و اتوماسيون و سيدرضا سيدشريفی، مسئول بخش كميته تبليغات، روابط عمومی‌ اداره ‌كل فرهنگ و ارشاد استان آذربايجان شرقی، مسئول بخش اطلاع‌رسانی و علی محرمی، مسئول كميته اختتامه دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی، خواهد بود.

لايق، 17 بهمن‌ماه را زمان اختتاميه دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی دانست و اظهار كرد: داوری از نخستين روز دريافت آثار آغاز می‌‌شود، همچنين اول تا پنجم بهمن‌ماه سال جاری زمان داوری نهايی است. گفتنی است، اين جشنواره از مجموعه جشنواره آيات از سوی مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور برگزار می‌شود.

كارشناس قرآن و عترت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربايجان شرقی يادآور شد: داوری در سه مرحله غربالگری، اوليه و نهايی با حضور اساتيد و كارشناسان مجرب انجام خواهد شد. فتووبلاگ، پادكست، ويدئو كست يا ودكست و وبلاگ متنی از بخش‌های دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی به شمار می‌رود.

لايق افزود: بخش فتووبلاگ، شامل وبلاگی‌ است كه تنها از عكس برای انتقال پيام استفاده و فقط در هر پست، متنی را برای توضيح عكس درج می‌كند. همچنين بخش پادكست شامل وبلاگی است كه تنها از اصواتی مانند تلاوت قرآن، همخوانی، تواشيح، سرود و ابتهال برای انتقال پيام استفاده می‌كند.

لايق اظهار كرد: بخش ويدئوكست يا ودكست شامل وبلاگی كه از تصاويری مانند انواع فيلم‌ها و انيميشن‌های قرآنی برای انتقال پيام استفاده كند و بخش وبلاگ متنی شامل وبلاگی با يكی از موضوعات آموزش، مقاله، پژوهش، تاويل، تفسير، تدبر، داستان، شعر، تلاوت‌ها، گزارش، خبر، احاديث و خاطره‌نويسی وبلاگ متنی است.

وی بيان كرد: تبيين اهميت و گسترش فرهنگ وبلاگ‌نويسی در زمينه توسعه، تبليغ و ترويج معارف قرآن كريم، ترغيب و تشويق قشر جوان و فرهيخته به استفاده بهتر از خدمات آن‌لاين و جهت‌دهی به آنها، توليد محتوايی و تجميع اطلاعات قرآنی در محيط‌های تحت وب، اطلاع‌رسانی فعاليت‌های بلاگرهای قرآنی در سطح كشور، ارائه وبلاگ‌های نمونه و استاندارد از لحاظ فنی و محتوايی به علاقه‌مندان فعاليت در اين زمينه، فراهم آوردن زمينه مناسب برای شكوفايی استعدادهای جوانان در زمينه استفاده از تكنولوژی‌های جديد در عرصه فعاليت‌های قرآنی، يافتن راه‌های نو و جذاب برای توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی، ايجاد زمينه مناسب برای آموزش تخصصی جوانان علاقمند برای فعاليت در زمينه وبلاگ‌نويسی، جهت‌دهی به فرهنگ وبلاگ‌نويسی و وارد كردن مفاهيم دينی و قرآنی به فضای وبلاگ‌ها، افزايش ضريب نفوذ محتوايی قرآن در زمينه اينترنت با استفاده از ابزارهای نو و از طريق فن وبلاگ‌نويسی از اهداف برگزاری اين جشنواره است.

مسئول دبيرخانه دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی با اشاره به جوايز جشنواره گفت: به نفرات اول تمام بخش‌ها شامل مقاله و پژوهش، داستان و شعر، گزارش و خبر، خاطره‌نويسی، آموزش، احاديث، تاويل ،تفسير و تدبر، تلاوت، فتوبلاگ، پادكست،‌ ويدئو كست يا ودكست مبلغ 12 ميليون ريال اعطاء می‌شود. همچنين نفرات دوم در تمام بخش‌ها مبلغ 10 ميليون ريال، نفرات سوم مبلغ 7 ميليون و 500 هزار ريال، نفرات چهارم مبلغ 5 ميليون ريال و نفرات پنجم در تمامی بخش‌ها مبلغ 2 ميليون و 500 هزار ريال دريافت می‌كنند.

گفتنی است، جهت ثبت نام و اعلام اطلاعات بيشتر از برگزاری دومين جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی سايت www.quranblogging.ir راه‌اندازی شده است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.