جشنواره سراسری آیات دربهمن ماه

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايرنا؛ دبیر جشنواره های قرآنی آیات، جشنواره سراسری آیات دربهمن ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، مسوول دبیرخانه دائمی جشنواره های قرآنی آیات از برگزاری ˈجشنواره جشنواره های قرآنی آیاتˈ در بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: تندیس سراسری و جوایز برگزیدگان 32 جشنواره ملی از 28 استان در این جشنواره اهدا خواهد شد.

شهرام نوشیر افزود: امسال جشنواره های قرآنی آیات به سه شکل موضوع محور، قالب محور و مخاطب محور برگزار می شود.

وی افزود: جشنواره های موضوع محور بر اساس یک موضوع مشخص است که می‌توان به جشنواره های ˈجلوه های قرآن در هشت سال دفاع مقدسˈ، ˈشیوه های نوین آموزشی قرآنˈ و ˈتاثیر قرآن بر فرهنگ عمومیˈ اشاره کرد.

نوشیر افزود: جشنواره های قالب محور شامل برخی رشته های هنری مانند عکس، نقاشی، داستان، تئاتر، شعر و همچنین قصه های قرآنی، پیامک قرآنی، وبلاگ نویسی قرآنی و کلیپ قرآنی می باشد که امسال برای تمامی این جشنواره ها موضوع ˈانسان از منظر قرآن با نگاهی به سوره انسان و عصرˈ انتخاب شده است.

وی از جشنواره های ˈنخبگان جوان قرآنیˈ و ˈکودک و نوجوان قرآنیˈ‌ به عنوان جشنواره های مخاطب محور یاد کرد و گفت: برای تمام جشنواره های امسال محصولات فرهنگی درنظر گرفته شده است که به عنوان نمونه می توان به نمایش عمومی آثار برگزیده نقاشی، خوشنویسی و شعر اشاره کرد.

دبیر جشنواره های قرآنی آیات در ادامه گفت: 20 محصول فرهنگی برای این جشنواره ها تعریف شده که این محصولات نیز در جشنواره سراسری آیات در بهمن ماه رونمایی خواهد شد.

نوشیر با بیان این که پوستر جشنواره های سال 92 نیز در بهمن ماه امسال رونمایی خواهد شد؛ درباره زمان برگزاری این جشنواره ها گفت: اختتامیه بعضی از این جشنواره ها قبل از ماه محرم و تا 26 آبان برگزار خواهد شد و تعدادی دیگر بعد از اربعین حسینی خواهد بود.

وی از علاقه‌مندان دعوت کرد تا برای اطلاع بیشتر و ثبت نام در رشته موردنظر به پایگاه اطلاع رسانی www.quranfestival.ir مراجعه کنند.

به گفته دبیر جشنواره های قرآنی آیات شرکت کنندگان در این جشنواره به محض ثبت نام اینترنتی، یک پیام در ایمیل خود دریافت می کنند و به صورت الکترونیکی وارد جشنواره خواهند شد و آثار خود را نیز از همین طریق به دبیرخانه جشنواره ارسال می کنند.

وی یکی از مزایای ثبت نام الکترونیکی جشنواره های آیات را تهیه فهرستی از اسامی هنرمندان قرآنی و آرشیو آثار آنان دانست و گفت: این فهرست باعث می شود تا ضمن آشنایی با هنرمندان قرآنی، شاهد حضور بیشتر این هنرمندان در مجامع هنری خواهیم بود.

جشنواره‌های قرآنی آیات توسط مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور و با همکاری ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برگزار می‌شود و آثار برگزیده مورد حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار خواهد گرفت.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.