مسابقه کتابخوانی پرنیان در مهدیشهر

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از خبرگزاري مهر؛ مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه مهدیشهر از برگزاری مسابقه کتابخوانی پرنیان با حضور 60 نفر از بانوان به منظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، علیرضا شاهورانی شامگاه سه شنبه در حاشیه برگزاری آزمون مسابقه کتابخوانی پرنیان در سالن اجتماعات دارالقرآن مهدیشهر، اظهار داشت: تاریخچه حجاب در اقوام و ادیان، حجاب در قرآن و روایات اسلامی، نقش حجاب در سلامت جسم و جان، جهانی شدن حجاب از جمله موضوعاتی است که در این مسابقه به آن پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه پرداختن به مسئله حجاب و عفاف باید در اولویت برنامه‌های مسئولان و نهادهای فرهنگی قرار گیرد، تصریح کرد: مسئله حجاب و عفاف مختص به دین مبین اسلام نیست؛ بلکه در ادیان مختلف و در ایران باستان نیز به آن تاکید شده است.

مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه مهدیشهر تأکید کرد: باید سعی کنیم تا هجمه‌های دشمن در بی‌حجاب کردن زنان و دختران جامعه‌مان را خنثی کنیم.

فرمانده حوزه کوثر مهدیشهر نیز در این گفتگو مشترک اظهار داشت: اگر در خانواده‌ای دید و انتظار نسبت به فرزندان مناسب باشد شخصیت فرزند متناسب با آن انتظارات شکل می‌گیرد و اگر در خانواده‌ای دیدی کوتاه و غیرقابل انتظار و پست به فرزندان وجود داشته باشد اولین موانع رشد و تکامل فرزند در خود خانواده شکل می‌گیرد.

رحیمه عرب افزود: بدون شک یکی از عواملی که به این شناخت و توقع مناسب را در بانوان جامعه به وجود می‌آورد نوع لباس و پوشش مناسب در اجتماع است.

وی یادآور شد: اگر در جامعه‌ای زن با معیار شخصیت و معیار انسانی نظاره شود زن در این دیدگاه حامل روح الهی و پرچمدار خلیفه الهی محسوب می‌شود و موجودی است که دارای شخصیت و هویت و عضوی پاک و باوقار در اجتماع است.

این مسابقه به همت واحد فرهنگی اجتماعی سپاه و حوزه مقاومت کوثر و با همکاری دارالقرآن و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهدیشهر برگزار شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.