جشنواره عكاسي نور

0

به گزارش «فارسي مچ»  به نقل از خبرگزاري توانا؛ جشنواره عکس قرآنی «نور» از سری جشنواره‌های «آیات» 23 آبان‌ماه 1391 در استان مازندران، شهر ساری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ 30 مهر 1391 به دبیرخانه جشنواره به نشانی ساری، ابتدای بلوار خزر، سه راه ملامجدین، ساختمان خرسند، انجمن سینمای جوانان مازندران ارسال کنند، همچنین داوری اولیه جشنواره 7 آبان‌ماه، داوری نهایی 22 آبان‌ماه و مراسم اختتامیه 23 آبان‌ماه 1391 برگزار می‌شود.

*«انسان و کار»، «انسان و جامعه»، «انسان و حجاب» موضوع جشنواره

«انسان از منظر قرآن» و «قرآن کتاب بیداری» دو موضوع جشنواره است، همچنین سوره‌های «الإنسان» و «العصر» با استفاده از تفسیر «المیزان»، تفسیر «نمونه» و کتاب «انسان در قرآن» شهید مطهری منابع این جشنواره است.

در بخش «انسان از منظر قرآن» جایگاه ویژه انسان و نگاه معنوی به انسان مورد توجه است و تکنیک عکاس برای بهتر نشان دادن مضامین قرآنی در نگاه به انسان، مانند «انسان و کار»، «انسان و جامعه»، «انسان و حجاب» مورد توجه قرار می‌گیرد، همچنین در بخش «قرآن کریم، کتاب بیداری» اشاره به تأثیر قرآن در فرایند بیداری انسان و جامعه مورد توجه است.

*شرایط شرکت در جشنواره

شرکت برای تمامی عکاسان و هنرمندان در جشنواره آزاد است، هر عکاسی می‌تواند حداکثر 10 اثر به صورت تک عکس و 7 اثر به صورت مجموعه عکس به دبیرخانه ارسال کند، همچنین آثار ارسالی می‌تواند به صورت آنالوگ یا دیجیتال و به شکل رنگی و یا سیاه و سفید عرضه شود، آثاری که به صورت آنالوگ است باید به صورت اسکن شده از طریق سامانه اعلام شده ارسال شود، فایل عکس‌ها و نگاتیو آثار باید نزد عکاس موجود باشد.

آثار ارسالی مورد قضاوت قرار گرفته و از میان برگزیدگان از تعدادی هنرمند جهت شرکت در کارگاه عکاسی دعوت به عمل می‌آید و داوری نهایی از بین عکس‌های تولیدی در کارگاه صورت می‌پذیرد، عکاسانی که در مرحله اول جهت حضور در کارگاه عکاسی انتخاب می‌شوند در صورت عدم حضور، آثارشان در دو مرحله مورد داوری و قضاوت قرار می‌گیرد، هنرمندان باید عکس‌های ارسالی خود را شماره‌گذاری کرده و باید نام عکاس، ذیل هر عکس قید شود، آثار باید از طریق ثبت‌نام در سامانه اینترنتی به نشانی: www.quranfestival.ir به صورت دیجیتال و با فرمت jpeg در اندازه «70*50»سانتی‌متر و با رزو‌لیشن 300 dpi ارسال شود.

تمامی شرکت‌کنندگان باید فرم مشخصات خواسته شده را در سایت تکمیل و ارسال کنند و تکمیل فرم از سوی هنرمند به منزله پذیرش مقررات جشنواره است، به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد، برگزارکنندگان از پذیرفتن عکس‌هایی که فاقد کیفیت مطلوب بوده و با مقررات اعلام شده تطبیق نداشته باشد، همچنین عکس‌های ویرایش شده توسط نرم‌افزارها معذورند، برگزارکنندگان حق استفاده از عکس‌ها را با نام پدیدآورنده در انتشارت برای خود محفوظ می‌دانند.

تصمیم‌گیری در مورد تمام مسائل پیش‌بینی نشده و ابهامات احتمالی بر عهده مدیریت و شورای برگزاری خواهد بود، کتاب جشنواره به صورت چاپ شده برای تمامی عکاسانی که عکس‌هایشان به بخش مسابقه راه یافته اهدا خواهد شد.

جوایز جشنواره

در بخش اصلی به نفرات برتر، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و به ترتیب به نفر اول 50 میلیون ریال، نفر دوم مبلغ 30 میلیون ریال و نفر سوم 20 میلیون ریال اهدا خواهد شد، همچنین به سایر آثار، لوح یادبود و مبلغ 500 هزار ریال به ازای هر عکس راه یافته به مسابقه اهدا خواهد شد.

در بخش ویژه به نفرات برتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 15 میلیون ریال به برنده بخش ویژه تقدیم می‌شود، البته اساتید کارگاه‌ها می‌توانند بر اساس فعالیت شرکت‌کنندگان در کارگاه سه دیپلم افتخار یا لوح تقدیر به همراه مبلغ 10 میلیون ریال به نفرات برتر اهدا کنند.

اهداف جشنواره

تشویق جامعه هنری کشور و ترغیب هنرمندان عکاس برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با قرآن کریم، استفاده از ظرفیت هنر عکاسی برای ثبت و انتقال نقش قرآن در جوامع اسلامی، ایجاد زمینه مناسب برای رقابت سازنده در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی هنر عکاسی با محوریت قرآن، فراهم آوردن بستری مناسب برای بروز و ثبوت استعداد‌های جوان، گسترش فرهنگ قرآنی در آثار بصری، آشنائی بیشتر جامعه به ویژه نسل جوان با مفاهیم قرآنی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق سایت اینترنتی www.quranfestival.ir ارسال کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.