پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های افطاری

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از خبرگزاري فارس؛ پنجمین فراخوان مسابقه عکاسی با عنوان «سفره‌های افطاری» در دو محور خانواده و افطار اعلام شد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، دبیرخانه مجموعه مسابقات سفره‌های ایرانی اسلامی با هدف حفظ و ثبت بخشی از فرهنگ عمومی کشور عزیزمان و نقاط اشتراک آن با سایر جوامع و بویژه مسلمانان سایر نقاط جهان در این مقطع از تاریخ، با نگاهی زیبا و هنرمندانه و اسنادی از یک سو و با تاکید بر روح معنوی حاکم بر آیین‌ها و سنتهای قومی و ملی مردم ایران و جهان در مناسبت‌های مختلف از 5 سال گذشته کار خود را آغاز کرده است و با یاری خداوند متعال و همدلی و همکاری اقشار مختلف فرهنگ دوست و هنرمند کشور حرکت رو به جلوی خویش را ادامه داده است. امسال نیز در ادامه این مسیر و با تاخیری ناخواسته، با نگاهی فرامرزی فراخوان پنجمین دوره از مسابقات سفره‌های افطاری را منتشر می کنیم.

 

موضوع مسابقه:

 

برگزارکننده با تکیه بر آداب و رسوم رایج از تمامی هنرمندان، عکاسان و علاقمندان ایرانی و غیر ایرانی دعوت می‌کند با نگاهی وسیع به موضوع « افطار »که سنتی رایج در بین مسلمانان جهان در ماه مبارک رمضان است در بخش تک عکس در این مسابقه شرکت نمایند.

 

محورهای مسابقه:

 

در این دوره شورای سیاست‌گذاری این مسابقه دو محور را تعیین کرده است. این دو محور عبارتند از:

1- خانواده و افطار

2- افطار به معنای عام کلمه

برگزار کننده امیدوار است که هنرمندان با تلفیق نگاه عکاسی مستند و عکاسی مفهومی به سوژه مقدس و عبادی سفره‌های افطاری نظر افکنده و آثاری در این زمینه به دبیرخانه ارسال کنند.

 

تعداد مجاز آثار ارسالی:

هر متقاضی می تواند حداکثر 10 اثر را به دبیرخانه ارسال نماید.

 

دبیر مسابقه:

 

محمد صالح حجت الاسلامی

 

هیات انتخاب و داوری:

 

محمد مهدی رحیمیان، رسول اولیاءزاده، محمود عبدالحسینی، ساعد نیک‌ذات و حسین فاطمی.

 

جوایز برگزیدگان:

 

این دوره از مسابقات دو عکس برتر به انتخاب هیات داوران خواهد داشت که با توجه به انتشار فراخوان در داخل و خارج از کشور جوایز به دو صورت مختلف اهدا خواهد شد:

الف- کمک هزینه عکاسی معادل 11 میلیون ریال در داخل و یا خارج کشور در ماه های محرم و صفر برای عکاسان ایرانی

ب- جایزه نقدی معادل 500 دلار برای عکاسان خارج از ایران و یا غیر ایرانی.

 

گاه شمار مسابقه:

آخرین مهلت ارسال عکس: 20 شهریور ماه 1391

ارزیابی و داوری: حداکثر تا 10 مهرماه 1391

اطلاع رسانی: از طریق سایت لقمه و خبرگزاری‌ها و سایت‌های معتبر خبری و عکاسی

نمایشگاه: سال آینده در آستانه ماه مبارک رمضان

 

حامیان این مسابقه

این مسابقه توسط سایت لقمه www.loghme.com در بخش خصوصی اجرا می شود و البته در این دوره از حمایت مرکز هنرهای تجسمی وابسته به معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان تنها حامی مالی برخوردار است.

 

آیین نامه شرکت در مسابقه:

 

1- ارسال آثار به این مسابقه از طریق اینترنت انجام می شود.

2- شرکت در این مسابقه هزینه‌ای در برنداشته و برگزارکننده از تمامی عکاسان و علاقمندان برای حضور در این فعالیت عکاسانه دعوت می کند.

3- فایل عکس‌های دیجیتال و یا اسکن شده می‌بایست با فرمتJPG و حداکثر حجمی بین 3 تا 4 مگاپیکسل ارسال شوند.

4- در صورت راه یابی به نمایشگاه ارائه اصل اثر با کیفیت مناسب جهت چاپ در نسخه نمایشگاهی(با فرمتJPG و با رزولوشن 300dpi ) الزامی است.

5- آثار به صورت تک رنگ، سیاه و سفید و رنگی و در قالب های آنالوگ و دیجیتال پذیرفته می‌شوند.

6- هیات داوران حداکثر 40 قطعه عکس را برای نمایشگاه و چاپ در کتاب انتخاب می‌کنند که به تمامی عکس‌هایی که در نمایشگاه پذیرفته شده باشند گواهی شرکت تعلق خواهد گرفت.

7- برگزارکننده با توجه به اصل پویایی و پیشرفت و همچنین احترام به عکاس و مخاطب از پذیرش عکس‌هایی که در سایر مسابقه‌ها دارای رتبه بوده و یا جایزه ای را کسب کرده باشند، معذور است. ملاک تشخیص در این اصل، برگزارکننده و گروه داوران است.

8- هر متقاضی می تواند به صورت مستقل با ارسال حداکثر 10 اثر در مجموع دو محور اعلام شده، شرکت کند.

9- برگزارکننده به منظور احترام به سایر شرکت کنندگان هیچ زمانی را برای تمدید مهلت دریافت عکس در نظر نخواهد گرفت.

10- برگزارکننده تنها ویرایشی را بر روی عکس می پذیرد که سندیت عکس را از بین نبرد، البته تنظیم نور و کنتراست و اصلاح رنگ قابل پذیرش است. ویرایش هایی به وسیله ابزارها و نرم افزارها که منجر به اتلاق عنوان دخل و تصرف باشد عکس را از دور مسابقه خارج خواهد کرد.

11- نامگذاری فایل عکس های ارسالی بایستی با حروف و اعداد انگلیسی انجام شود.

برای نامگذاری فایل ها ابتدا نام خانوادگی ثبت شود. سپس با قرار دادن نقطه عدد عکس ارسالی و بعد از خط فاصله تعداد آثار ارسالی ثبت شده و سپس با درج نقطه شماره همراه عکاس تایپ شود. (مثال:Eslami.1-5.09123208842 و Eslami.2-5.09123208842)

12- برگزارکننده مجاز است تا از عکس‌های منتخب گروه داوران در امور مربوط به تبلیغات دبیرخانه، نمایشگاه و چاپ کتاب با ذکر نام عکاس استفاده نماید.

13- آثاری که مورد پذیرش داوران قرار نگرفته باشند می توانند با رعایت حقوق معنوی صاحب اثر، پس از برگزاری مسابقه برای انجام کارهای پژوهشی و یا آموزشی به صورت محدود و غیر انتفاعی توسط تیم‌های پژوهشی و دانشگاهی مورد استفاده قرار بگیرند.

14- برگزار کننده ضمن به کاربردن نهایت کوشش خود در حفظ و نگهداری عکس‌ها هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب را نمی‌پذیرد، خواهشمند است نسبت به ارسال آثار دقت لازم را مبذول فرمایید.

15- هر عکاس باید نام، نام خانوادگی، شماره تماس تلفنی، آدرس محل سکونت، نشانی پست الکترونیک (email)، خود و عنوان، شرح، محل و تاریخ عکاسی را در مورد هر اثر ارسالی به طور کامل و دقیق در یک فایل متنی (word) به همراه آثار ارسال نماید.

16- بدیهی است تبعات عدم ارسال کامل اطلاعات خواسته شده نظیر عدم اطلاع رسانی از زمان نمایشگاه، عدم ارسال کتاب (درصورت امکان چاپ و ارسال) ، عدم پرداخت به موقع جوایز، به عهده شرکت کنندگان است.

17- دبیرخانه مسابقه به طور قطع آثار دریافتی پس از مهلت اعلام شده را نخواهد پذیرفت.

18- ستاد برگزاری، ارسال کننده را مالک عکس می‌شناسد اما در صورت تشخیص خلاف این نکته، برگزارکننده تمامی امتیازهای متعلقه را سلب و عکس مربوطه را از دور مسابقه حذف خواهد کرد.

19- اطمینان از دریافت آثار ارسالی از طریق ایمیل و یا شماره تلفن‌های اعلام شده ممکن و بر عهده متقاضی است.

20- ارسال آثار به منزله قبول آیین نامه شرکت در مسابقه و تایید مالکیت عکس‌ها است.

21- تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده بر عهده برگزار کننده است.

 

نحوه ارسال آثار:

متقاضیان می توانند آثار خود را به صورت اینترنتی به نشانی loghme@gmail.com ارسال کنند اما به یاد داشته باشند که برای همه شرکت کنندگان تکمیل اطلاعات خواسته شده در مورد عکاس و عکس‌ها الزامی است.

 

شماره های تماس دبیرخانه عبارتند از 77514955 (021)، 77525541 (021)، 77645679 (021)، 09123208842 و 09196459679 که علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند همه روزه از ساعت 8 الی 20 با آن تماس حاصل فرمایند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.