تمديد مهلت ارسال آثار به همايش مهدويت در آموزه‌های رضوی

0

به گزارش «فارسي مچ» مهلت ارسال آثار به سومين همايش سراسری «انتظار و مهدويت در آموزه‌های رضوی» تا 29 مرداد‌ماه جاری، مصادف با روز عيد سعيد فطر، تمديد شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ ، سومين همايش سراسری «انتظار و مهدويت» از سلسله برنامه‌های جشنواره بين‌المللی فرهنگی ــ هنری امام رضا(ع)، در سه محور امامت و مهدويت، بايسته‌های جامعه منتظر در انديشه رضوی و تربيت مهدوی در انديشه رضوی، ريزموضوعات مختلف و با هدف تبيين فرهنگ نورانی رضوی و مهدوی، گسترش فعاليت‌‌های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با سيره ائمه‌معصومين(ع) به‌ويژه امام رضا(ع) و تجليل از پديدآورندگان آثار برتر فرهنگی ــ هنری در زمينه سيره و شخصيت و معارف امام رضا و امام مهدی(ع)، مهرماه سال جاری در قم برگزار می‌شود.

اضطرار به حجت الهی در انديشه رضوی، بازانديشی گونه‌های سرپرستی جامعه شيعه در عصر رضوی و دوران غيبت، بازخوانی نقش خواص در هدايت جامعه شيعی در عصر رضوی و روزگار غيبت، گونه‌شناسی برخورد امام رضا(ع) با جريان‌های انحرافی، بازخوانی نقش مردم و امام در شكل‌گيری حكومت اسلامی و بازخوانی انديشه امامت و مهدويت در اشعار عصر رضوی، از موضوعات محور امامت و مهدويت است.

همچنين، بايسته‌های اعتقادی و فكری، بايسته‌های تربيتی و اخلاقی، بايسته‌های اجتماعی و سياسی و بايسته‌های علمی و فرهنگی نيز از موضوعات محور بايسته‌های جامعه منتظر در انديشه رضوی است.

برپايه اين گزارش، در محور تربيت مهدوی در انديشه رضوی نيز موضوعاتی چون جايگاه توحيد و خدامحوری در تربيت نسل منتظر، رابطه توحيد با پذيرش ولايت امام معصوم(ع)، راهكارهای استفاده از زيارت و حرم رضوی در ترويج فرهنگ انتظار و سيره‌شناسی امام رضا(ع) و نقش آن در راهبردی جامعه منتظر وجود دارد.

علاقه‌مندان به مباحث مهدوی بايد برای شركت در سومين همايش «مهدويت و انتظار در آموزه‌های رضوی»، آثار خود را تا 29 مرداد‌ماه، مصادف با روز عيد سعيد فطر به پست الكترونيكی razavi@mahdi313.org و يا به دبيرخانه همايش واقع در قم، خيابان شهدا، كوچه آمار(۲۲)، بن‌بست شهيد عليان، پلاك۲۴، مركز تخصصی مهدويت حوزه علميه قم ارسال كنند.

يادآور می‌شود، مهدوی‌پژوهان می‌توانند برای كسب اطلاعات بيشتر به نشانی اينترنتی www.mahdi313.org مراجعه و يا با شماره‌های 7745049 و 7737801 با پيش‌شماره 0251 تماس بگيرند

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.