جشنواره ملی سرودهای فارسی قرآنی

0

به گزارش «فارسي مچ» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از برگزاری جشنواره ملی سرودهای فارسی قرآنی (۱۷ و ۱۸ آبان) در استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ به نقل از روابط کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،حجت الاسلام محمد آفتابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،  گفت: قرآن کتاب بی بدیل الهی، راهنما و الگویی بی نظیر برای انسان ها به ویژه متقین و پرهیزکاران در همه زمان ها می باشد، تمسک به آیه های آن موجب رحمت الهی و مایه آرامش است.

وی تصریح کرد: بدون شک این کتاب آسمانی در تمامی رشته های فرهنگی و هنری در قالب های مختلف ظرفیت درک و تاثیر گذاری را دارد و این خود از اعجاز قرآن است.

حجت الاسلام آفتابی، اضافه کرد: در این بین به نوا در آوردن مفاهیم زیبای قرآن در قالب سرودهای فارسی می تواند جنبه های دیگری از شیوایی و شیرینی کلام الهی را به ظهور برساند، بر این اساس دفتر فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با همکاری مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور، نخستین جشنواره سرودهای فارسی قرآنی(نغمه های وحیانی) را در قالب سرود و گروه های همخوانی برگزار می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، توسعه و ترویج فرهنگ ناب قرآنی، بستر سازی فعالیت های موسیقایی قرآن در قالب مفاهیم ناب قرآن، گردآوری مجموعه سرودهای هنری و آثار فاخر قرآنی و ارایه به علاقه مندان، تشویق و ایجاد انگیزه در فعالیت های هنری مفاهیم قرآنی، تکریم و تجلیل از هنرمندان قرآن محور در تولید سرودهای فارسی قرآنی و حمایت و تشویق اصحاب فرهنگ و هنر به سوری فرهنگ ناب قرآنی را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

حجت الاسلام آفتابی، با اشاره به اینکه جشنواره در دو بخش برگزار می شود، افزود: بخش اصلی جشنواره انسان از منظر قرآن است که پیشنهاد می شود اشعار و قطعات مورد نظر جهت اجرا بر گرفته از سوره های الانسان، والعصر و با استفاده از تفاسیر المیزان و نمونه باشد همچنین در این زمینه می توان ازکتاب انسان در قرآن، اثر استاد شهید مرتضی مطهری استفاده کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره با موضوع قرآن کریم، کتاب بیداری است، اظهارداشت: برگزیدگان جشنواره در چند گروه برگزیده بخش اصلی، گروه برگزیده بخش ویژه، برگزیدگان بخش شعر و برگزیدگان بخش نغمه پردازی معرفی می شوند.

وی با اشاره به اینکه 30 شهریور آخرین مهلت ارسال آثار است، عنوان کرد: جشنواره ملی سرودهای فارسی قرآنی (17 و 18 آبان) در کرمانشاه برگزار می شود.

این مقام فرهنگی استان، گفت: ثبت نام اینترنتی جشنواره از طریق سایت www.sorood-gurani.com انجام می شود و آدرس دبیرخانه این جشنواره کرمانشاه – بلوار شهید بهشتی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه دفتر فعالیت های قرآنی است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.