جشنواره مجازی هنری پیامبر اعظم (ص)

1

به گزارش «فارسي مچ» جشنواره مجازی هنری پیامبر اعظم در قالب رشته‌های نقاشی، نقّاشی‌دیجیتال، خوشنویسی، عکاسی، پوستر، تصویرسازی، موسیقی و نمایشنامه نویسی در سه محور مرتبط با پیامبر اعظم می‌باشد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، این سه محور عبارتند از:

سیره و زندگی پیامبر اعظم (ص): زندگی پیامبر اسلام سرشار از وقایع و اتفاقات مهم است. روش برخورد ایشان با مسائل، افراد و وقایع و نیز معجزات مرتبط به ایشان که از پیش از تولد حضرت وجود داشته است می‌تواند موضوع خلق اثر هنرمندان قرار گیرد. به‌علاوه روش زندگی پیامبر (ص) به‌عنوان اسوه حسنه نیز مملو از رفتارها و نکات آموزنده‌ایست که می‌تواند الهام‌بخش هنرمندان برای ایجاد آثار باشد.
خصوصیات و سجایای اخلاقی پیامبر (ص): سجایای اخلاقی بیشمار و خصوصیات بی‌نظیر اخلاقی پیامبر (ص) می‌تواند موضوع تولیدات هنری شرکت‌کنندگان در مسابقه باشد. از این خصوصیات ویژه می‌توان مواردی را از جمله: فروتنی، مهربانی با کودان، مدارا و عطوفت با یاران، گذشت، فداکاری، صبر، قناعت، دشمن‌شناسی، احترام به سالمندان و … برشمرد.
دستورات کاربردی پیامبر اعظم (ص): پیامبر اسلام (ص) علاوه بر سجایا اخلاقی و ارائه یک جهان‌بینی الهی قابل ستایش، دستورات کاربردی و مهمی نیز برای اعتلای جامعه ارائه کرده و بر آن تأکید داشتند. این دستورات که به نوعی ارتباط بیشتری با بخش اجتماعی دین اسلام دارد تا بخش فردی آن، شامل مواردی چون تأکید بر وحدت میان مسلمین، امر به معروف و نهی از منکر، نوع ارتباط ایشان با سایر ادیان و پیروان آن‌هاست. خلق اثر حول این موارد نیز ارزشمند بوده و در جشنواره از آن استقبال می‌گردد.

تاکید می‌گردد که آثار باید ارتباط مستقیمی با پیامبر اعظم (ص) داشته و تمرکز بر جزئیات موضوعات فوق‌الذکر هنرمند را از اصل موضوع دور ننماید. هنرمندان به اقتضاء قالب هنری خود می‌توانند سوژه‌هایی دارای موضوعات قابل قبول را انتخاب و آثار خود را خلق نمایند.

علاقه‌مندان به شرکت در نخستین جشنواره مجازی هنری پیامبر اعظم (ص) می‌توانند تصویر آثار خود را از طریق سایت اینترنتی جشنواره ارسال نموده و پس از تأیید اولیه توسط داوران اصل آثار را نیز به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

لازم به ذکر است که آثار برگزیده هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره پس از انتخاب اولیه داوران در گالری سایت اینترنتی جشنواره نمایش داده خواهد شد و از بین این آثار، اثر مردمی نیز توسط آراء بازدیدکنندگان سایت انتخاب می‌شود.

زمانبندی جشنواره :

جشنواره اینترنتی هنری پیامبر اعظم(ص) در تاریخ بیست و یک بهمن 1390 همزمان با ولادت حضرت محمد(ص) آغاز شده و مصادف با ولادت با سعادت آن حضرت خاتمه خواهد یافت.

زمان‌بندی مراحل جشنواره در بخش‌های مختلف به شرح زیر می‌باشد:

بخش هنرهای تجسمی

ثبت‌نام و ارسال تصویر آثار به وب‌ سایت جشنواره: 21 بهمن 1390 الی 20 آذر 1391
ممیزی ابتدایی و اطلاع رسانی جهت ارسال اصل آثار: 11 دی 1391
آخرین مهلت ارسال اصل آثار: 27 دی 1391
مراسم اختتامیه و اهداء جوایز: 10 بهمن 1391

بخش نمایشنامه‌نویسی

ثبت‌نام و ارسال طرح اولیه نمایشنامه به وب‌ سایت جشنواره: 21 بهمن 1390 الی 11 مهر 1391
ممیزی ابتدایی و اطلاع رسانی جهت ارسال اصل نمایشنامه: 21 مهر 1391
آخرین مهلت ارسال اصل نمایشنامه از طریق وب سایت جشنواره: 27 دی 1391
مراسم اختتامیه و اهداء جوایز: 10 بهمن 1391

بخش موسیقی

ثبت‌نام و ارسال آثار: تا 25 آذر 1391
مراسم اختتامیه و اهداء جوایز: 10 بهمن 1391

اطلاعات بیشتر : http://payambar-festival.ir

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۱ دیدگاه

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.