نخستين جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت

0

به گزارش «فارسي مچ» نخستين جشنواره فعالان سایبری با عنوان ایثار و شهادت از ۱۴ مردادماه به مدت یک ماه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ ،جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت به همت هیئت خانواده شهدا و ایثارگران و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و تعدادی دیگر از سازمان های مرتبط در امر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت برگزاری می شود.
در این مراسم داوود براتی دبیر جشنواره و مسئول خانواده شهدا و ایثارگران گفت: این جشنواره با هدف سازماندهی حوزه سایبری کشور، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، ارتباط با کشورهای جهان اسلام، تبلیغ وبلاگ نویسی در این حوزه و ایجاد محتوای پاک در فضای مجازی برگزار می شود همچنین مهمترین هدف این جشنواره شکل گیری ارتش سایبری است.
وی افزود: جشنواره از روز چهاردهم مرداد ماه تا چهاردهم شهریورماه به مدت یک ماه برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از طریق پایگاه اینترنتی www.isarclub.com آثار خود را در زمینه‌های نرم‌افزار، کلیپ و تم تلفن همراه، وبلاگ و سایت ارسال کنند همچنین مراسم اختتامیه جشنواره روز بیست و نهم شهریور ماه با ایجاد طرحی بزرگ و فراگیر در فضای سایبری به کار خود پایان خواهد داد.
براتی افزود: سه نفر از استادان دانشگاه آثار رسیده به جشنواره را با در نظر گرفتن معیارهایی از جمله شکل ظاهری سایت و یا وبلاگ،‌ خلاقیت در پست‌ها،به روزآوری مطلوب و مرتب، کیفیت تصاویر ارسالی و برخورداری از مزیت گزارش تصویری، ‌تنوع ساخت تم،‌ کیفیت ساخت نرم‌افزار ایثار و شهادت و قابلیت اجرای نرم‌افزار در کلیه برنامه‌ها داوری خواهند کرد.
وی افزود: ملاک داوری وبلاگ‌ها در کنار معیارهای یاد شده، وجود بیش از 10 مطلب بر روی وبلاگ است. سایت‌ها نیز باید یک سال از فعالیت‌شان گذشته باشد و مستقل فعالیت کنند.
دبیر جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت با اشاره به اینکه شهید به فضا و مکان خاصی تعلق ندارد و به تمام مکان ها و فضا متعلق است، افزود: فعالیت های مختلفی در حوزه ایثار و شهادت صورت گرفته است اما به نظر ما این فعالیت ها کافی نبوده است به همین دلیل در این حوزه احساس نیاز کردیم و تصمیم گرفتیم تا در مورد ایثار و شهادت و تبلیغات دینی فعالیت های بزرگتری را انجام دهیم.
براتی به وجود 70 نمایندگی فرهنگی در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: تبلیغات جشنواره در 74 کشور انجام می شود تا در بحث بین المللی پل ارتباطی مناسبی بین شهدای اسلامی کشورمان و خانواده شهدای جهان اسلام و شهدای بیداری اسلامی برقرار شود.
وی از شناسایی 80 سایت و 21 هزار وبلاگ خبر داد و افزود: نحوه شرکت در جشنواره برای این سایت ها و وبلاگ ها ارسال می شود همچنین هیچ شرایط سنی و تحصیلاتی در مورد شرکت در جشنواره وجود ندارد.
دبیر جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت گفت: با شناسایی توانمندی های سایبری کشور و معرفی این توانمندی ها در سطوح بین المللی می توان یک ارتش سایبری قدرتمند را در سطح جهان تشکیل داد و به همین وسیله مبارزه با جنگ نرم با الگو ایثار و شهادت را ادامه داد.
وی حمایت از دستاورد های فکری در زمینه ی ایثار و شهادت و تبلیغ در این عرصه را در سطح بین المللی از اهداف جهانی این جشنواره دانست و افزود: تفاهم نامه های فی مابین بسته شده و با ngo های خارج از کشور در ارتباط هستیم.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.