جشنواره صراط علی(ع)

0

به گزارش «فارسي مچ» 15 شهريورماه، آخرين مهلت شركت در ششمين جشنواره ملی دوسالانه نهج‌البلاغه دانشجويان با نام «صراط علی(ع)» اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، ششمين جشنواره ملی دوسالانه نهج البلاغه دانشجويان با نام «صراط علی(ع)» در سه بخش دانشجويی، استاد و بين‌الملل برگزار می‌شود كه در بخش دانشجويی اين جشنواره، با سه رويكرد پژوهشی، ترويجی و تبليغی، مسابقه وبلاگ نويسی نيز در نظر گرفته شده است.

اهداف بلند مدت اين جشنواره، تقويت فضای معنوی وفرهنگی در مراكز آموزش عالی كشور، ارتقای سطح دانش، آگاهی، معرفت و انديشه دينی دانشگاهيان، بسترسازی جهت تعميق باورهای دينی و اسلامی شدن دانشگاه‌ها، درك صحيح از فضای جامعه زمان حضرت علی (عليه السلام) ومقايسه آن باجامعه اسلامی امروز و دست يابی به بصيرت روز افزون، ايجاد زمينه مناسب برای ارائه مفاهيم دينی درقالب ادب ، هنر ورسانه، تعميق انديشه‌ امام علی(ع) در فضای دانشگاه‌ها، شناسايی، جذب وشكوفايی استعدادهای دانشگاهيان به منظور تقويت فضای معنوی جامعه و بسط وگسترش فرهنگ علوی درسطح دانشگاهيان خارج از كشور است.

آشنايی بيشتر با مفاهيم والای نهج‌البلاغه و ايجاد انگيزه و مطالعه و تفكر در خطبه‌ها و حكمت ‌ها ونامه‌ها، شبهه زدايی ازمتون اصلی وداخلی و پيرامونی نهج البلاغه، آشنايی باگردآورندگان وشارحين نهج‌البلاغه، زمينه‌سازی رجوع به بخش‌هايی از نهج‌البلاغه وبهره گيری ازكلمات نورانی امام علی (ع)، تحقق بخشيدن به آرمان بنيادين اسلامی شدن علوم انسانی با تكيه بر نهج‌البلاغه، تكيه بر مبانی نهج‌البلاغه به عنوان عامل وحدت امت اسلامی، استخراج اصول و قواعد آزاد انديشی مبتنی بر نهج‌البلاغه از اهداف كوتاه مدت و ميان مدت اين جشنواره به شمار می‌رود.

همچنين پاسخ‌گويی به شبهات اعتقادی و زدودن باورهای غلط با بهره‌گيری از نهج‌البلاغه، تلاش در جهت جامه عمل پوشاندن به منويات حضرت امام خمينی(ره) و مقام معظم رهبری در گستره نهج‌البلاغه، جمع‌آوری و احصاء نظرات، پيشنهادات و منويات انديشمندان، صاحبنظران، پژوهشگران در مباحث و ابعاد مختلف نهج‌البلاغه، شناسايی و جذب و تشويق علاقه‌مندان و پيشكسوتان و فعالان عرصه معارف فخيم نهج‌البلاغه، آسيب‌شناسی و ارتقاء درس تفسير نهج‌البلاغه در دانشگاه‌ها و تلاش برای توليد درسنامه تخصصی، تدوين و انسجام توليدات علمی و فرهنگی و هنری جشنواره‌های گذشته نهج‌البلاغه دانشگاهيان در فضای مجازی، تقويت نگرش دانشگاهيان در به‌كارگيری آموزه‌های علوی پيرامون سبك زندگی و زمينه‌سازی جهت انجام پژوهش بيشتر پيرامون نهج‌البلاغه از ديگر اهداف جزء‌ی و كاربردی (كوتاه مدت و ميان مدت) جشنواره «صراط علی(ع)» محسوب می‌شود.

در بخش وبلاگ‌نويسی، هر شركت‌كننده می‌تواند چند وبلاگ با حداقل ۶ پست ارسال نمايد و تنها يك پست از وبلاگ خود را به موضوعات و محورهای جشنواره اختصاص داده و در بخش وبلاگ‌نويسی شركت نمايد.

استفاده از تمامی قالب‌های رايج از قبيل دل‌نوشته‌ها، خاطرات، يادداشت روزانه، مقاله، قطعات ادبی، شعر بلامانع است و برای هر بخش امتياز جداگانه اختصاص می‌يابد. حجم هر يادداشت ارسالی ميان ۲۰ تا ۵۰۰ كلمه باشد.

آخرين مهلت ارسال آثار به دبيرخانه مركزی جشنواره «صراط علی(ع)»، ۱۵ شهريورماه ۹۱ و داوری آثار رسيده ۲۰ شهريور لغايت ۲۰ مهرماه ۹۱ خواهد بود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.