برگزاری جشنواره ملی دانش آموزی داناب

0

به گزارش «فارسي مچ» معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی، از برگزاری جشنواره ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) درنیمه دوم شهریور در استان خبر داد.

جلال ترابی، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: جشنواره ملی داناب در آذربایجان غربی با مشارکت جهاد دانشگاهی استان به صورت جشنواره تابستانی برگزار می شود.
وی افزود: این جشنواره با هدف آگاهی بخشی، حساس سازی و ارائه راهکار در زمینه ارتقای فرهنگ عمومی مصرف آب، در نیمه دوم شهریور سال جاری اجرا می شود.
این مسئول، نقاشی، فیلم کوتاه، داستان، مقاله، شعر و روزنامه دیواری را از محورهای این جشنواره اعلام کرد و گفت: دانش آموزان از( 15 تا 31 مرداد) می توانند در این طرح ثبت نام کرده و آثار خود را به نشانی ایمیل wadanab@yahoo.com ارسال کنند.
وی اضافه کرد: پیاده روی خانوادگی و پخش انیمشین به زبان ترکی از برنامه های جنبی این جشنواره عنوان شده است.
ترابی، سرانه آب تجدید پذیر در کشور را هفت هزار میلی متر عنوان کرد و گفت: 380 میلی لیتر از این رقم در آذربایجان غربی مصرف می شود.
وی افزود: در حال حاضر 24 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان شناسایی شده و برای 11 هزار چاه اخطار صادر شده است و این در حالی است که چهار هزار و 500 حلقه چاه عمیق مجاز در استان وجود دارد.
وی ادامه داد: با توجه به این اعداد و ارقام باید برای جلوگیری از حفر چاه های عمیق در راستای موازنه آب فکر اساسی کرد.
این مسئول خطاب به کشاورزان، گفت: 90 درصد از هدر رفت آب در بخش کشاورزی استان است که کشاورزان باید با استفاده از روش های جدید از این در روی آب جلوگیری کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.