مسابقه کتابخوانی کانون محبت

0

به گزارش «فارسي مچ» گروه فرهنگي پژوهشي رواق در راستاي اهداف خود در راستاي بصيرت افزايي اقدام به مسابقه جديدي با محوريت كتاب كانون محبت نموده است.

معرفي كتاب:

اين كتاب كه همزمان با برگزاري نشست راهبردي «زن و خانواده» منتشر شد؛ در چهار بخش و 311 صفحه به تبيين مسائل مختلف مربوط به حوزه ي زنان با موضوع بازيابي هويت حقيقي و با نگاهي به شرايط موجود در جوامع مختلف، خصوصاً جوامع اسلامي و جوامع غربي پرداخته است.

در بخشي از مقدمه ي اين كتاب آمده است: «استكبار جهاني در كنار حمايت از جنبش هاي فمينيستي، القاي جهاني سازي يعني تبديل همه ي عالم به دهكده اي كوچك و واحد را متمم فاعليت خويش ساخت تا هرچه سريع تر بر طراحي ساختار هويتي مطلوب خويش و جهان شمولي تئوري ها و خواسته هايش نايل آيد.»

دكتر طوبي كرماني (عضو هيات علمي دانشگاه تهران) در مقدمه ي اين كتاب با برشماري برخي اقدامات آمريكا و ناتو در كشتار مستقيم و غير مستقيم و وارد آوردن آسيب هاي جاني بسيار به زنان و كودكان در كشورهاي مختلف، به مصاديق متعدد عدم رعايت حق زنان و آزار آنها و نيز استفاده تحقيرآميز از زن در تبليغ كالاهاي اقتصادي اشاره كرده و مي نويسد: «اينها از پيامدهاي ناگوار نهضت هاي فمنيستي است، حركتي كه برپايه هاي متزلزل افكار سكولار “هوس مداري” و “آزادي مطلق” و عدم توجه به وحي و احكام ديني استوار است.»

اين كتاب با توجه به اهميت و جايگاه ويژه ي زن در حوزه هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي در چهار بخش، توسط جمعي از محققان و پژوهشگران، زير نظر مؤسسه ي پژوهشي فرهنگي انقلاب اسلامي تهيه شده است. بخش اول اين كتاب به «كليات مباحث زن و خانواده» در چهار فصل پرداخته است. در بخش دوم آن، موضوع «سيماي زن در بعد فردي» در پنج فصل مورد بررسي قرار گرفته است. «سيماي زن در بعد خانوادگي» موضوع بخش سوم اين كتاب است كه در هفت فصل تهيه و تدوين شده است. «سيماي زن در بعد اجتماعي» موضوع بخش چهارم كتاب «زن و بازيابي هويت حقيقي» است.

در بخشي از اين كتاب با استفاده از بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار گروهي از بانوان نخبه در آستانه ي سالروز ميلاد حضرت زهرا سلام الله عليها در تاريخ 13 تير 1386 آمده است: «… اين ما هستيم كه (به دنياي غرب) مي گوئيم شما به بشريت عموماً و به زن خصوصاً خيانت كرده ايد؛ با كشاندن زن و مرد به وادي ابتلائات جنسي و برافروختن و دامن زدن به آتش زياده روي هاي جنسي بي قانون و بي نظم در جامعه، آوردن زن به شكل متبرج به وسط ميدان.»


مهلت ارسال پاسخ ها : 31 تير ماه سال 1391

جوايز مسابقه:
1) 5 كمك هزينه سفر عمره مفرده
2) 5 كمك هزينه سفر به عتبات عاليات
3) 5 كمك هزينه خريد رايانه همراه
4) 5 دوربين عكاسي ديجيتال
5) 50 عدد پلاك طلا
6) 50 دوره كتابخانه ولايت

براي كسب اطلاعات بيشتر و شركت در مسابقه مي توانيد به سايت مسابقه به آدرس www.bookfest.ir مراجعه نماييد.

سخن سردبير: با تشكر فراوان از خانم/آقاي جعفري كه خبر برگزاري اين مسابقه را براي ما ارسال نمودند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.