جشنواره اينترنتي هنری پیامبر اعظم (ص)

0

به گزارش «فارسي مچ» جشنواره اینترنتی هنری پیامبر اعظم (ص) در راستای سیاست‌های کلان فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی و به‌منظور تقویت همبستگی ملی و نزدیکتر شدن به جامعه نبوی و با هدف بهره‌گیری از زبان گویا و شیرین هنرهای تجسمی به‌منظور تبیین، ترویج و زمینه‌سازی گسترش هرچه بیشتر سنت نبوی در فرهنگ مردم برگزار می‌گردد.

این جشنواره در قالب رشته‌های نقاشی، نگارگری، مجسمه، سفال و سرامیک، حجم‌سازی، خوشنویسی، عکاسی، پوستر، تصویرسازی و نمایش‌نامه نویسی در سه محور مرتبط با پیامبر اعظم می‌باشد. این سه محور عبارتند از:

سیره و زندگی پیامبر اعظم (ص):  زندگی پیامبر اسلام سرشار از وقایع و اتفاقات مهم است. روش برخورد ایشان با مسائل، افراد و وقایع و نیز معجزات مرتبط به ایشان که از پیش از تولد حضرت وجود داشته است می‌تواند موضوع خلق اثر هنرمندان قرار گیرد. به‌علاوه روش زندگی پیامبر (ص) به‌عنوان اسوه حسنه نیز مملو از رفتارها و نکات آموزنده‌ایست که می‌تواند الهام‌بخش هنرمندان برای ایجاد آثار باشد.

خصوصیات و سجایای اخلاقی پیامبر (ص): سجایای اخلاقی بیشمار و خصوصیات بی‌نظیر اخلاقی پیامبر (ص) می‌تواند موضوع تولیدات هنری شرکت‌کنندگان در مسابقه باشد. از این خصوصیات ویژه می‌توان مواردی را از جمله: فروتنی، مهربانی با کودان، مدارا و عطوفت با یاران، گذشت، فداکاری، صبر، قناعت، دشمن‌شناسی، احترام به سالمندان و … برشمرد.

دستورات کاربردی پیامبر اعظم (ص): پیامبر اسلام (ص) علاوه بر سجایا اخلاقی و ارائه یک جهان‌بینی الهی قابل ستایش، دستورات کاربردی و مهمی نیز برای اعتلای جامعه ارائه کرده و بر آن تأکید داشتند. این دستورات که به نوعی ارتباط بیشتری با بخش اجتماعی دین اسلام دارد تا بخش فردی آن، شامل مواردی چون تأکید بر وحدت میان مسلمین، امر به معروف و نهی از منکر، نوع ارتباط ایشان با سایر ادیان و پیروان آن‌هاست. خلق اثر حول این موارد نیز ارزشمند بوده و در جشنواره از آن استقبال می‌گردد.

تاکید می‌گردد که آثار باید ارتباط مستقیمی با پیامبر اعظم (ص) داشته و تمرکز بر جزئیات موضوعات فوق‌الذکر هنرمند را از اصل موضوع دور ننماید. هنرمندان به اقتضاء قالب هنری خود می‌توانند سوژه‌هایی دارای موضوعات قابل قبول را انتخاب و آثار خود را خلق نمایند.

نخستین جشنواره اینترنتی هنری پیامبر اعظم (ص) در سه سطح آزاد، دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار می‌گردد و علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تصویر آثار خود را از تاریخ 21 بهمن 1390 تا 20 فروردین 1391 از طریق سایت اینترنتی جشنواره ارسال نموده و پس از تأیید اولیه توسط داوران اصل آثار را نیز به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. نتایج نهایی جشنواره تا تاریخ 15 اردیبهشت 1391 اعلام شده و در مراسم اختتامیه که 27 خرداد 1391 همزمان با مبعث پیامبر اعظم (ص) برگزار می‌شود به برگزیدگان این جشنواره جوایزی اهدا خواهد شد.

لازم به ذکر است که آثار برگزیده هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره پس از انتخاب اولیه داوران در گالری سایت اینترنتی جشنواره نمایش داده خواهد شد و از بین این آثار، اثر مردمی نیز توسط آراء بازدیدکنندگان سایت انتخاب می‌شود.

براي مشاهده شرايط شركت در جشنواره و ثبت نام در اين مسابقه مي توانيد به سايت جشنواره به آدرسwww.payambar-festival.ir رجوع نماييد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.