مسابقه اینترنتی بازخوانی وصیت نامه‌های شهیدان باکری

0

به گزارش «نخستین پایگاه خبری تخصصی مسابقات ایران» وبلاگ شهید آقا مهدی باکری با همکاری تعدادی از صاحبان قلم در حوزه ادبیات جنگ و با مشارکت “بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی” دومین مسابقه اینترنتی خود را با موضوع “بازخوانی وصیت نامه‌های شهیدان باکری” برگزار می‌کند

در آستانه بیست و هفتمین سالگرد عملیات “خیبر” و بیست و ششمین سالگرد عملیات “بدر”، بمنظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر این دو عملیات بویژه یاد رشادت‌ها و فداکاری‌های سرداران پر افتخار اسلام “سردار شهید مهدی باکری”، فرمانده پرآوازه و عاشورایی لشگر ۳۱ عاشورا و “سردار شهید حمید باکری”، جانشین دلاور لشگر ۳۱ عاشورا، و با هدف جلب توجه به وصیت نامه‌های آگاهی بخش این دو شهید والا مقام، وبلاگ “شهید آقا مهدی باکری” با همکاری تعدادی از صاحبان قلم در حوزه ادبیات جنگ و با مشارکت “بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان آذربایجانشرقی” دومین مسابقه اینترنتی خود را با موضوع “بازخوانی وصیت نامه‌های شهیدان باکری” برگزار می‌کند. این وبلاگ از عموم علاقمندان به میراث ماندگار دفاع مقدس بویژه فعالان فرهنگی، وبلاگنویسان، اهالی قلم، همسنگران شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی، روزنامه‌نگاران، دانشجویان دانشگاهها، طلاب علوم دینی، و… برای شرکت در این مسابقه با شرایط زیر دعوت بعمل می‌آورد:

الف. ثبت ‌نام:

ثبت نام در مسابقه “الزامی” است. برای ثبت‌نام کافی است فرم مربوطه را دریافت و پس از تکمیل به آدرس پست الکترونیک bakeri_87@yahoo.com ارسال نمائید*. لطفاً از درج پاسخ سؤالات مسابقه در فرم ثبت‌ نام خودداری فرمایید. فرم ثبت ‌نام و پاسخ سؤالات مسابقه باید در ۲ فایل جداگانه ارسال شوند. یعنی هر شرکت کننده باید یک فایل برای ثبت‌نام و یک فایل برای پاسخ به سؤالات مسابقه ارسال نماید. پاسخهایی که در فرم ثبت نام درج ‌شوند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

ب. سؤالات مسابقه:

برای مطالعه وصیت نامه‌های شهیدان آقا مهدی و آقا حمید باکری اینجا کلیک کنید و بعد از مطالعه به هشت سؤال زیر پاسخ دهید. لازم به ذکر است که انتخاب سؤالات زیر صرفاً از باب ایجاد انگیزه برای توجه و تعمق در وصیت نامه‌های بصیرت بخش این دو شهید گرانقدر است و الا نکات و دقایق این دو وصیت نامه در چند فراز خلاصه نمی‌شود. تأمل و دقت در تمامی فرازهای این دو وصیت نامه‌ بر عهده پیروان صادق شهیدان که خود را مخاطب این وصیت نامه‌ها می‌یابند می‌باشد:

۱) مضامین مشترکی را که در هر دو وصیت نامه مورد سفارش و وصیت قرار گرفته‌اند مشخص کنید. ۲) بنظر شما مهمترین وصیتی که هر دو شهید به آن سفارش کرده‌اند کدام است؟ ۳) با توجه به وصیت شهید مهدی باکری مبنی بر “سرباز راستین و صادق نعمت اسلام و امام (ره)” بودن، چه ملزوماتی را برای محقق نمودن این وصیت شهید در وجود خود لازم می‌دانید؟ ۴) بنظر شما چرا در وصیت نامه شهید مهدی باکری از “وسوسه‌های درونی و دنیا فریبی” تعبیر به “خطر” در راه سرباز راستین و صادق اسلام و امام (ره) بودن شده است؟ ۵) در زمانی که جنگ خاتمه یافته چه نسبتی بین این فراز از وصیت نامه شهید مهدی باکری که “ای عاشقان ابا عبدالله، بایستی شهادت را در آغوش گرفت، گونه‌ها بایستی از حرارت و شوقش سرخ شود و ضربان قلب تندتر بزند” با حفظ و حراست از انقلاب اسلامی برقرار است؟ ۶) بنظر شما تعابیر “شناخت کامل”، “یقین کامل” و “آشنایی کامل” برای مواردی که در وصیت نامه شهید حمید باکری به آنها اشاره شده، با چه شرایطی محقق می‌شوند؟ ۷) مهمترین عوامل توفیق و یا عدم توفیق در عمل به این وصیت شهید حمید باکری را که “مدام در جهت تحکیم مبانی جمهوری اسلامی کوشا باشید و زندگی خود را صرف تحکیم پایه‌های این جمهوری قرار دهید” در چه می‌دانید؟ ۸) با توجه به وصیت نامه شهید حمید باکری، علم و آگاهی و شناخت پیدا کردن به “تاریخ اسلام” و “تاریخ انقلاب اسلامی” که توأماً سفارش شده‌اند چه اهمیتی دارد؟

ج. مهلت شرکت در مسابقه:

آخرین مهلت ثبت نام و ارسال پاسخها ۳۰/۱۱/۸۹ می‌باشد. پس از داوری آثار، به بهترین پاسخهای ارائه شده جوایز نقدی به شرحی که در زیر می‌آید تعلق خواهد گرفت. محدودیتی به لحاظ حجم مطلب در پاسخ به سؤالات مطرح شده وجود ندارد؛ شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخهای خود را موجز و کوتاه و یا بصورت تفصیلی ارائه کنند. لازم به یادآوری است که پاسخهای ارسالی باید به نام یک نفر باشد. پاسخهای مشابه و کپی شده از مسابقه حذف خواهند شد!

ه. فرمت:

پاسخها باید در محیط Word و با فونت Tahoma (سایز 10)، بصورت راست‌چین و با فرمت doc یا docx تنظیم شده و به آدرس پست الکترونیک مسابقه ارسال شوند. جهت تسهیل در خواندن و داوری پاسخها لطفاً از بکار بردن سایر فونتها، فونت رنگی، وسط چین کردن، استفاده از تصویر، رسم کادر و… خودداری کنید.

و. اعلام نتایج و اهدای جوایز:

نتایج مسابقه در تاریخ ۲۵/۱۲/۸۹ مصادف با سالگرد شهادت سردار شهید مهدی باکری در عملیات “بدر” در همین وبلاگ اعلام خواهد شد. با برندگان در مورد نحوه دریافت جوایزشان از طریق پست الکترونیک مکاتبه خواهد شد.

جوایز (به ریال):

نفر اول ۶۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد

نفر دوم ۴۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد

نفر سوم ۳۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد

نفر چهارم ۲۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد

نفر پنجم ۱۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد

در صورت استقبال از مسابقه، جوایز متنوع دیگری اضافه خواهد شد

ز. پیشنهادات و انتقادات و همچنین سؤلات خود را می‌توانید در طول برگزاری مسابقه با درج کامنت فقط در ذیل این پست و یا از طریق آدرس پست الکترونیک bakeri_87@yahoo.com با ما در میان بگذارید. به کامنت‌ها و ایمیل‌های شما ظرف دو روز پاسخ داده خواهد شد. در طول برگزاری مسابقه فقط از طریق آدرس ایمیلی که با آن ثبت نام کرده‌اید با شما مکاتبه خواهد شد. لطفاً از بکار بردن آدرسهای متعدد برای ارتباط با مسابقه خودداری فرمائید. ضمناً می‌توانید ID زیر را در یاهو مسنجر add کنید و در طول برگزاری مسابقه بصورت آفلاین پیغام بگذارید: ahmadreza_140 اگر این ID را قبلا در add لیست خود ندارید، لطفا هنگام add کردن آن، یک پی‌ام آفلاین با کلمه “مسابقه” ارسال کنید تا ID شما به گروه شرکت کنندگان در مسابقه اضافه گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه پیشنهادات یا انتقادات خود همچنین می‌توانید با شماره 09148051051 تماس بگیرید. *** وبلاگ “شهید آقا مهدی باکری” دست یاری بسوی پیروان راستین شهدا و علاقمندان میراث جاودانه دفاع مقدس دراز کرده و در تحقق اهداف این مسابقه که تلاشی است بسیار کوچک در زدودن غبار شبهه از راه روشن شهیدان انقلاب اسلامی و تبیین گوشه‌ای از افق نگاه شهیدان باکری با استناد به وصیت نامه‌های آنان، دست همکاری شما را می‌فشارد و نیازمند راهنمایی‌ها، ارشادات و پیشنهادات و انتقادات شماست.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.