فراخوان جشنواره منطقه ای مطبوعات کشور در یزد

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با فراخوان چهارمین جشنواره منطقه ای مطبوعات محلی، سرپرستی های استانی، پایگاه های خبری و نمایندگی خبرگزاری های کشور (جایزه ویژه فرخی یزدی) گفت: این جشنواره اسفند ۱۳۹۷ در ۱۰ بخش توسط خانه مطبوعات یزد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، مجید جوادیان زاده روز شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: بخش های این جشنواره شامل سرمقاله و یادداشت، مقاله، عکس (گزارش تصویری و تک عکس در حوزه های مختلف مطبوعات)، طراحی و گرافیک (صفحه آرایی روزنامه ای و مجله ای)، گزارش، مصاحبه، خبر، تیتر و طنز (طنز تصویری یا کاریکاتور و مکتوب) است.
وی ادامه داد: بخش ویژه جشنواره نیز درباره نقش شخصیت های یزد در شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی، «فرخی یزدی، اخلاق رسانه ای، روزنامه نکاری مسئولانه و عملگرا»، مطبوعات و شهر جهانی، چالش های پیش روی جوانان، «شهروند آگاه، شهر آباد»، مصرف بهینه آب، رسانه و مسئولیت اجتماعی و ترویج ورزش برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با دعوت از فعالان رسانه ای استان های یزد، کرمان، فارس و کرمان جنوب برای شرکت در این جشنواره اظهار داشت: آثار ارائه شده باید در فاصله زمانی اول فروردین ۱۳۹۶ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۷ در یکی از رسانه های دارای مجوز درج شده باشد.
همچنین عضو هیات مدیره خانه مطبوعات و دبیر اجرایی چهارمین جشنواره منطقه ای مطبوعات محلی، سرپرستی های استانی، پایگاه های خبری و نمایندگی خبرگزاری ها در یزد اظهار داشت: شرکت کنندگان باید آثار خود را در سایت جشنواره به آدرس www.pressfestival.ir بارگزاری کنند.
سهیل شریعتمداری، مهلت ارسال آثار به جشنواره را ۳۰ آبان ۱۳۹۷ اعلام کرد و افزود: دبیرخانه جشنواره در خانه مطبوعات یزد به آدرس خیابان امام خمینی (ره)، کوچه برخوردار، بن بست هشتم واقع شده است.
وی ادامه داد: داوری آثار ارئه شده به جشنواره منطقه ای یزد توسط اساتید دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.
وی اضافه کرد: علاقه مندان می توانند برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات جشنواره به پورتال خانه مطبوعات به آدرس www.khanehmatbooat.ir مراجعه کنند.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد نیز گفت: برای نخستین بار برگزاری جشنواره منطقه ای مطبوعات در یزد به خانه مطبوعات به عنوان نهاد تخصصی غیردولتی در راس امور مطبوعات استان واگذار شده است.
سیدخلف حوتی نژاد اظهار امیدواری کرد واگذاری برگزاری این جشنواره به خانه مطبوعات یزد نمونه و الگویی برای واگذاری سایر امور فرهنگی استان به نهادهای تخصصی غیردولتی و مردم نهاد باشد.
در این نشست، پوستر چهارمین جشنواره منطقه ای مطبوعات محلی، سرپرستی های استانی، پایگاه های خبری و نمایندگی خبرگزاری های کشور (جایزه ویژه فرخی یزدی) در یزد رونمایی شد.
۱۶۶ رسانه در استان یزد مجوز دارند که از این تعداد ١١۸ مجوز متعلق به نشریات چاپی، ۳۰ مورد متعلق به رسانه‌ های برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری) و ١۸ مجوز هم مربوط به رسانه‌های الکترونیک غیر برخط است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

ثبت نام دوره های آموزشی ادبی و هنری به صورت حضوری و مجازی با 10% تخفیف ویژه کاربران فارسی مچ شروع شد.اطلاعات بیشتر و ثبت نام
+
خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.