فراخوان جشنواره ملی آیات آذربایجان غربی

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه فراخوان نخستین جشنواره ملی آیات، مطبوعات و رسانه منتشر شد، گفت: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،حجت الاسلام ناصر خدایاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه جشنواره ملی آیات از دوم بهمن‌ سال جاری در ارومیه برگزار می شود، افزود: علاقه ‌مندان شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ دی امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی ادامه داد: جایگاه پیامبر (ص) و عترت (ع) از دیدگاه قرآن، امر به ‌معروف و نهی ‌از منکر به‌ عنوان وظیفه همگانی از نظر مفاهیم و مصادیق عدالت و ظلم در بیان قرآن، وظایف متقابل مردم و مسوولان از منظر قرآن، سبک زندگی و نهاد خانواده از دیدگاه قرآن، نقش امیدآفرینی در زندگی مردم از دیدگاه قرآن، وحدت و همگرایی در قرآن از جمله محورهای این جشنواره است.
وی اضافه کرد: آب مایه حیات از منظر قرآن، روش‌های درست خبرگیری و خبررسانی از منظر قرآن، ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت، مفهوم دروغ – شایعه – افترا و بهتان از دیدگاه قرآن، اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن، قرآن و عترت و مدافعان حرم از دیگر محورهای جشنواره ملی آیات است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه جشنواره ملی آیات در ۲ بخش رسانه و کانون آگهی و تبلیغاتی برگزار می شود، ادامه داد علاقه مندان آثار خود را در بخش های سرمقاله و یادداشت، مقاله، گزارش، عکس خبری، مصاحبه، خبر، تیتر، قصص قرآنی و تخصیص ستون یا صفحه ویژه در بخش رسانه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
حجت الاسلام خدایاری افزود: طراحی پوستر برگرفته از آموزه‌های قرآنی و عترت دربخش کانون آگهی و تبلیغاتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایرنا دبیرخانه جشنواره در ارومیه – خیابان ارشاد، روبروی بیمارستان امام‌خمینی (ره) ، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار دارد.
شرکت کنندگان این جشنوراه باید آثاری که از ۱۵ مهر ۱۳۹۶ تا ۱۰ دی‌ ۱۳۹۷ در نشریات و روزنامه‌ها و سایت‌های خبری مجوزدار منتشر شده است را به دبیرخانه ارسال کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

تنها تا 30 آذر برای شرکت در دوره های آموزشی ادبی و هنری با تخفیف فرصت دارید.اطلاعات بیشتر و ثبت نام
+