​فراخوان همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت»

0

به گزارش «فارسی مچ»، دبیر اجرایی همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» با اشاره به برگزاری این همایش در اسفند سال ۹۸ گفت: مهلت ارسال چکیده مقالات برای این همایش علمی تا اسفندماه ۱۳۹۷ پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، حجت الاسلام “عیسی بابامیر”، دبیر اجرایی همایش«جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت»  در گفت وگویی تصریح کرد: پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی وابسته به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افتخار دارد با توجه به برگزاری موفقیت‌آمیز همایش بین‌المللی «آموزه‌های دینی و مسئله نفس و بدن» در اسفندماه 1398 با حضور 25 اندیشمند خارجی و شمار کثیری از فرهیختگان داخلی، دومین همایش را با موضوع «رابطه نفس و بدن» برگزار کند.

وی با بیان اینکه عنوان این همایش بین المللی «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» است، ادامه داد: هدف از برگزاری دومین همایش علمی، پرداختن به یکی از مهم‌ترین و بنیادی‌ترین موضوعات فلسفی و الهیاتی-کلامی در مراکز دانشگاهی و مراکز علمی دنیا است.

دبیر اجرایی «همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» اضافه کرد: نفس‌شناسی فلسفی، فلسفه ذهن و موضوع جاودانگی انسان امروزه از قابل توجه‌ترین موضوعات در زمینه علوم شناختی، الهیات فلسفی، فلسفه و کلام اسلامی و انسان‌شناسی فلسفی است که در ادیان ابراهیمی به‌ویژه در مسیحیت و اسلام نیز اهتمام خاصی بدان شده است.

وی تاکید کرد: این همایش که مراحل مقدماتی آن از سال 1395 آغاز شده، در 14 و 15 اسفندماه 1398 برگزار می شود و عناوین اصلی آن «مفهوم مرگ»، «مفهوم جاودانگی»، «ملاک این‌همانی شخصی»، «بقای پس از مرگ» و «حیات پس از مرگ» است.

حجت الاسلام بابامیر گفت: دبیری علمی این همایش را حجت الاسلام والمسلمین سید یدالله یزدان‌پناه برعهده دارد و میثم فصیحی نیز دبیر اجرایی همایش در بخش خارجی است.

وی بیان کرد: مهلت ارسال چکیده مقالات برای این همایش علمی، تا اسفندماه 1397 و مهلت ارسال اصل مقالات نیز تا شهریورماه 1398 است و مقالات پذیرفته‌شده در این همایش با درجه علمی-پژوهشی، پذیرش و مقالات برتر در فصلنامه علمی-پژوهشی «نقدونظر» منتشر می شوند.

دبیر اجرایی این همایش تصریح کرد: در راستای این همایش، در دی ماه سال 1396 نخستین پیش‌نشست همایش با عنوان «نظریه‌های جاودانگی نفس در فلسفه و الهیات» با حضور رضا اکبری، استاد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد و مطابق برنامه‌ریزی‌ها، مقرر شده است تا پایان سال جاری نیز دو پیش‌نشست دیگر برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به 80 چکیده مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که 50 عنوان چکیده پذیرفته شده و در دست تألیف اند و نزدیک به 10 عنوان مقاله نیز به دبیرخانه این همایش تحویل شده‌ است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.